Obhájce padl hned v úvodu, brněnské torzo podlehlo Praze!

Praha – Mělo jít o výstavní souboj předloňského mistra s úřadujícím obhájcem titulu. Jenže Praze se v prvním kole Superligy malého fotbalu postavilo jen torzo brněnského mužstva. Jihomoravský vládce uplynulé sezony prohrál 0:3.

Brňané vyrukovali na silného soka pouze v sedmi lidech, byť se třemi českými reprezentanty. „Mělo to velký vliv. Kdyby s námi jelo víc kluků, zápas bude jiný. Na poslední chvíli se omluvili asi čtyři nebo pět hráčů, trenér sháněl, koho mohl, ale nikdo nemohl,“ litoval brněnský útočník Čeněk Cenek.

Exponovaný duel celostátní soutěže tak přinesl Praze vítězství s menší námahou, než domácí předpokládali. „Nejdřív jsme si říkali, že nejde o úplně ideální zápas na první kolo. Potom co jsme ho zvládli, jsme rádi, že to tak bylo, když Brno přijelo v šesti lidech do pole,“ pousmál se pražský obránce Jiří Sodoma.

Přestože Brňané nedovolili silnému protivníkovi snadný triumf, Praha zvolila vhodnou taktiku a projevil se větší počet jejích hráčů. „Jednoznačně nepřijeli úplně v optimální sestavě, na druhou stranu jsou to kluci, kteří spolu hrají i futsal a dobře se znají. Pro nás to nebylo jednoduché, protože pořád měli na hřišti kvalitu, když tolik nestřídali. Nám pomohlo, že jsme točili dvě pětky, mohli jsme hrát celý zápas a nemuseli jsme zalézat, vydrželi jsme to, ani Brňané však fyzicky neodpadli. Šlo o vyrovnaný zápas, proměňovali jsme šance a snažili jsme se hosty do žádných nepouštět, což se nám povedlo,“ hodnotil Sodoma.

Právě ten otevřel už v osmé minutě skóre, za sedm minut na něj navázal David Pozníček. „Praha věděla, co hrát, pořád jsme běhali a dostali jsme smolné góly z rohu a přímáku. Kdybychom nějaký dali, třeba to vypadalo jinak, ale přijeli jsme s tímto počtem jen překvapit. Praha měla rozhodně víc šancí a rozhodly standardky,“ uznal Cenek.

Ze standardních situací totiž hrozila Praha nejčastěji. „Měli jsme před zápasem dva tréninky, na kterých nic secvičit nešlo, takže jsme se domlouvali před utkáním. Vzal si slovo Michal Salák, který nám řekl, co zahrajeme. Vyšlo nám to, z jedné standardky jsme dali gól a z dalších jsme měli několik šancí,“ přiblížil pražský zadák.

Minutu před přestávkou vstřelil Sodoma druhou branku v utkání. „Určitě jsem spokojený, předtím jsem hrál v útoku a nedařilo se mi góly dávat. Teď jsem nastoupil poprvé v obraně a jsem rád, že jsem branky dal. Celý tým hrál, co jsme si řekli, jsme spokojení,“ doplnil Sodoma.

Obhájce titulu musí do příštího kola zmobilizovat síly. „Je to prostě škoda, bylo to prestižní první kolo soutěže. Kdyby kluci řekli, že se jim nechce jet, nebo věděli dopředu, že nemůžou, bude to lepší. Jádro se sešlo, ale jeden na střídání bylo málo,“ přemítal Cenek.

Ve druhém kole čeká Brno domácí televizní duel s Olomoucí. „Doufám, že budeme v jiném počtu. Je to taková facka a třeba dobře, že přišla. Aspoň si uvědomíme, že to nepůjde samo jako minulou sezonu, kdy jsme se scházeli. Věřím, že příští kolo to napravíme a najedeme zase na vítěznou šňůru. Duel bude v televizi, kluci se snad hecnou a přijdou ve větším počtu,“ vyhlížel brněnský forvard.

Praha – Brno 3:0 (3:0)

Branky: 8. a 29. Sodoma, 15. Pozníček. Rozhodčí: Hanousek – Pakosta. Žluté karty: Sodoma, Pozníček – Sára. Diváci: 40.

Praha: Jaroslav Bellada – Michal Uhlíř, David Baran, Daniel Reiter, Břetislav Tvrzník, Pavel Slánský, David Pozníček, Michal Salák, Lukáš Šedivý, Jiří Sodoma, Tomáš Kounovský, Roman Alba, Pavel Šultés.

Brno: Zdeněk Sára – Jakub Dobšíček, Adam Reitoral, Čeněk Cenek, Patrik Levčík, Bohumír Doubravský, Tadeáš Zezula.

Jaroslav Kára, tiskový mluvčí,

 

Napsat komentář