Lvíčata si zvykají na Jablonec

I v neděli měla česká jedenadvacítka aktivitami naplněný den. Začal videem, které hráče seznámilo se soupeřem z Běloruska, pokračoval dopoledním tréninkem a na odpoledne byla naplánována tréninková jednotka sestávající z nácviku standardních situací přímo na stadionu v Jablonci.

Právě tam se bude v úterý od 18 hodin hrát úvodní zápas kvalifikace o postup na EURO 2019 v Itálii, ve kterém Česko hostí Bělorusko. Půjde již o jedenácté utkání Lvíčat na jablonecké Střelnici, zatím osm utkání vyhrála, jednou remizovala. Prohrála pouze v roce 2012 v play-off s Ruskem 0:2, což je stálo postup na ME v Izraeli. V Jablonci začala minulá jedenadvacítka kvalifikaci výhrou 4:1 s Maltou, pak tam porazila v listopadu 2015 i favorizovanou Belgii 1:0. Nyní se téměř po dvou letech vrací.

V sobotu se tým přesunul z Benic do Břízek u Jablonce a večer vyslechli hráči hodnocení  čtvrtečního utkání s Tureckem (1:1). Už v pátek došlo k plánovanému zúžení původně nominovaného kádru 23 fotbalistů na dvacet.

„Tento krok jsme avizovali dopředu. Jde o to, že v zápase s Tureckem jsme využili možnosti vidět co nejvíce hráčů, připadajících v úvahu, ale reglement kvalifikačních zápasů povoluje napsat na soupisku jen šestnáct hráčů do pole a dva brankáře. Ostatní by museli na tribunu,“ vysvětlil snížení počtu hráčů do pole trenér Vítězslav Lavička. A tak Martin Chlumecký, Michal Bezpalec a David Lischka zamířili do svých klubů, kde budou hrát mimo jiné o to, aby se v říjnové nominaci jejich jméno opět objevilo.

Trenérský tým opět doplnil asistent Josef Pešice, který se vrátil z bleskové pozorovací mise, během které za 55 hodin viděl čtyři soupeře Lvíčat pro kvalifikaci. „V zápase Moldavska s Chorvatskem v Kišiněvě se potvrdilo, že Chorvati mají velice silný tým s výbornými individualitami. Budou asi největším soupeřem v boji o postup,“ komentoval výhru Chorvatů 3:0 Josef Pešice a pokračoval: „V Borisově, v utkání Běloruska s Řeckem, rozhodlo to, že domácí si nechali dát rychle gól, když neatakovali střelce. Po změně stran se ale Bělorusové zlepšili, zdálo se, že by mohli i vyrovnat, ale pak hráli dlouhé minuty bez vyloučeného Seďka  a Řekové si výhru ještě pojistili. I Řekové mají dobrý tým, ale Chorvaté se zdají být silnější.“

Josef Pešice přivezl i detailní poznatky o týmu Běloruska, ty jsou ale pochopitelně určeny jen pro český tým…

Čtsa, zdroj: www.fotbal.cz

 

 

Napsat komentář