V září opět Týden hokeje

Český svaz ledního hokeje (CSLH) po úspěšném prvním ročníku Týdne hokeje, který je součástí projektu „Pojď hrát hokej“, bude ho pořádat i v dalších sezónách. Druhý ročník se uskuteční ve dnech 18. – 13. září.

Ve více než 130 klubech se děti se svými rodiči seznámí se základy hokeje. Trenéři ukáží základy bruslení, budou ukázky suché přípravy nebo minihokeje. Každé dítě, které se přihlásí a následně zaregistruje v ČSLH získá poukaz na hokejovou výstroj za 1 500 Kč.

Manažer rozvoje hokeje v ČSLH Milan Hnilička hovořil o tom, jak v loňském září se začalo ve 25 klubech Západočeského kraje, ale o čtyři měsíce později, letos v lednu, to bylo už ve 136 v celé republice. Manažer rozvoje hokeje v ČSLH Milan Hnilička hovořil jak ve Zlíně anebo v Kroměříži přišlo přes sto nadšených dětí. „Avšak také o akcích v Hradci Králové, Třinci, Karviné, Čáslavi se mohu zmínit jako o velmi zdařilých.“

Mládeži se věnují profesionální trenéři, dnes je jich už 75. Náborové aktivity klubů přinášejí zdar v akci „Hokejová výstroj nejmenším“, na kterou dal ČSLH za posledních sedm roků výstroj za více než 60 milionů korun. A nebyl by to ani bývalý vynikající brankář Hnilička kdyby nedodal, že mezi výstrojí bylo šest tisíc pro mladé brankáře.

Logististickým partnerem „Pojď hrát hokej“ se stala společnost DHL Express ( Czech Republic), dalším je společnost Intersnack se svojí značkou Pombar.

ČTSA (ph)

Napsat komentář