Smůla v závěru!

Milan Koláček s Vincentem Biarnesem za sebou mají třetí a nejdelší etapu závodu Tour de Bretagne a la Voile. Česko-francouzský tým na jachtě Czeching the Edge se dlouho držel ve vedoucí skupině, ale v samém závěru mu chybělo trochu štěstí.

Třetí etapa z Lézardrieux do Camaretu se dojížděla až nad ránem. Většina etapy se jela na zadní vítr, jen posledních 7 mil bylo třeba křižovat.

Našemu týmu nevyšel start nejlépe, a i z toho důvodu zvolil pravé křídlo. Plul nejdále od pobřeží a v této pozici se držel až do navigačně náročné úžiny Chenal du Four. Odvážná plavba daleko od pobřeží začala přinášet ovoce až ve své druhé polovině, kdy byl vítr na moři silnější. Czeching the Edge plula nejrychleji z celého startovního pole a držela se na 6. místě, s minimálním odstupem na čelo závodu.   První potíže se objevily v úžině. V silném proudu na tom byly lépe jachty plující těsně u pobřeží.

Než se naší jachtě podařilo propracovat blíže ke břehu, propadla se na konec první desítky.    Od poslední otočné bóje to bylo do cíle 7 mil proti větru. Kromě vedoucí trojice se na bóji sešlo téměř celé startovní pole. Etapa se tedy rozhodovala až v samotném závěru. Koláček s Biarnesem se bohužel na stoupačce rozhodli pro špatné křídlo, které nevyšlo a cílem projeli na 17. místě. V celkovém pořadí patří Czeching the Edge 18. místo.

Ve třetí etapě zvítězil tým Generali Nicolase Lunvena a Gildase Mahe, který je na čele i v celkovém pořadí.

Celkové výsledky najdete zde.

Mapa závodu zde.

Více informací o závodu zde.

Milan Koláček

Foto Eva Skořepovâ

Daniel Vodička, Komunikace a PR

Napsat komentář