Hráčem měsíce je Fillo z Teplic, nejlepším koučem olomoucký Jílek

Martin Fillo (31 let, FK Teplice)

Ostřílený středopolař plynule navázal na vydařené jaro, v němž patřil mezi nejlepší hráče celé soutěže. Vysoký standard prokazuje i na podzim, kdy v pěti zápasech zaznamenal tři góly a stejný počet asistencí, což ho vyneslo do čela ligové produktivity.

Fillo nebodoval jen v prvním kole na Slavii, kde jeho tým po boji padl 0:1. Poté vymyslel dvě gólové nahrávky v utkání s Duklou (3:1) a skóroval proti Jablonci (1:1), Baníku (3:3) i naposledy Jihlavě (3:1). V duelu s Vysočinou navíc přidal svou třetí asistenci v sezoně.

Odměnou mu je mj. cena pro Hráče měsíce, kterou získal už za letošní duben. „Tehdy jsem si myslel, že ji nikdy neobhájím. Ale stalo se a je to pro mě velká čest. Jsem strašně rád a beru to jako ocenění za práci, kterou do fotbalu dávám. Je to dobrá vizitka pro mě i pro celý tým,“ poznamenal Fillo.

„Konec minulé sezony pro nás nebyl úplně pozitivní, neboť nám o kousek unikla účast v Evropě. Ale řekli jsme si, že to třeba vyjde příští rok. Všichni jsme tak v létě tvrdě makali a věříme, že to bude jenom lepší,“ uvedl bývalý hráč Plzně, jemuž hra Teplic evidentně svědčí.

„Máme dobré trenéry a náš kádr je už dlouho pohromadě, navíc se přes léto vhodně doplnil. Opravdu doufám, že na tom budeme ještě lépe v minulé sezoně.“

Václav Jílek (41 let, SK Sigma Olomouc)

Bezpečně dovedl Sigmu k návratu do první ligy, kde s ní rozhodně nehraje druhé housle. Ba co víc, Hanáci patří po pěti kolech k nejpříjemnějším překvapením soutěže! Se ziskem parádních deseti bodů dokonce okupují třetí příčku, s čímž před ligou asi nikdo nepočítal.

Jílkovi svěřenci navíc předvádějí atraktivní fotbalovou podívanou a poraženi odešli jen ze hřiště stoprocentní Plzně, kde s hlavou vztyčenou prohráli 0:1. Jinak zvítězili 2:1 v Mladé Boleslavi, stejným výsledkem zdolali Liberec, smetli 3:0 Brno a v posledním kole uhráli remízu 0:0 na Slovácku.

Žádný div, že tak cena pro Trenéra srpna míří právě do Jílkových rukou. „Je to hezké ocenění, ale jako osobní trofej to neberu. Spíš jde o důkaz toho, že se nám start soutěže povedl jako týmu,“ prohlásil progresivní lodivod.

„Prvních pět kol nás zastihlo ve velmi dobrém rozpoložení. Nakopla nás výhra v Boleslavi, kde to sice od nás nebyl kdovíjaký výkon, ale bodově jsme to zvládli. V dalších zápasech jsme pak z mého pohledu ukázali kvalitní fotbalovou tvář,“ dodal Jílek s tím, že jeho soubor těží hlavně ze skvělé party.

„Nechceme ale létat v oblacích a hlásit útok na pohárové příčky. Kvalita i šířka kádru má své limity. Ovšem pokud těm větším klubům třeba zkomplikujeme boj o poháry, tak budeme samozřejmě rádi,“ konstatoval kouč Sigmy.

Daniel Hajný ředitel komunikace PR,

Napsat komentář