V úterý proběhla předsezonní tisková konference futsalu

Již tento pátek 1. září se rozeběhne naplno nová futsalová sezona 2017/18. Svaz futsalu uspořádal v pražské restauraci Nad Ledem tradiční předsezonní tiskovou konferenci.

Na dotazy novinářů odpovídal předseda Komise futsalu Otakar Mestek a šéftrenér české futsalové reprezentace Tomáš Neumann. Témata byla jasná. Start 1. FUTSAL ligy a blížící se barážové utkání ČR – Srbsko, které se hraje 12. září od 18.30 hodin v Chomutově.

Předseda KF na úvod předeslal, že první liga bude letos hodně zajímavá. „Myslím, že šest týmů bude hrát reálně o titul a šest týmů se bude rvát o každý bod. Očekávám ještě zajímavější ročník, než byl ten loňský,“ prohlásil Otakar Mestek a pokračoval: „Mezi favority vidím Spartu, která posílila o hvězdy světového futsalu, a také samozřejmě třináctinásobného mistra FK ERA-PACK Chrudim.“

V rámci 1. FUTSAL ligy bude i nadále pokračovat spolupráce s Českou televizí. „Očekávám, že do konce roku odvysíláme sedm až osm přímých přenosů, včetně pohárového finále,“ zdůraznil Mestek. Vedení futsalu také uzavřelo dohodu se společností Tipsport, která v každém kole bude vysílat jedno utkání živě prostřednictvím live sázek na serveru www.tipsport.cz. Začínáme už tento pátek zápasem Litoměřice – Teplice (20.30 hod.).

„Další novinkou je hlasování veřejnosti o hráče utkání a také o nejlepšího hráče a trenéra měsíce v nejvyšší soutěži,“ prozradil PR manažer Svazu futsalu Michal Pavlík. To vše bude probíhat na webu www.futsalliga.cz!

Reprezentační téma se točilo kolem Tomáše Neumanna. Novináře zajímalo, jak bude mužstvo na baráž se Srbskem rozehrané. „Stejně jako soupeř, moc ne,“ usmál se Neumann a pokračoval: „Srbsko má silný kádr a třeba bude naší výhodou, že jejich hráči nebudou rozehraní. Věřím, že v Chomutově opět přijde plná hala. Tentokrát potřebujeme podporu fanouškům mnohem více než kdykoliv jindy.“

V širší nominaci je také futsalová legenda Roman Mareš, což si novináři nenechali ujít. „Vždyť měl loni v reprezentaci skončit. Kde se vzal zase v nominaci?“ ptali se zástupci médií. „Rozhodně ho nemáme v sestavě jen kvůli zastrašení soupeře,“ prohlásil Tomáš Neumann. „Roman je neskutečný dříč. Přirovnal bych ho k Jaromíru Jágrovi v hokeji. Tím, jak na sobě Roman ve svém věku maká, je pro naše mužstvo a sport stále přínosem. Navíc pokud je v týmu on, mladí hráči vyšlapují úplně jinak. Nedovolí si nic ošidit a makají na sto procent,“ potvrdil trenér české futsalové reprezentace.

Čtsa, zdroj: www.futsal.fotbal.cz

 

Napsat komentář