Zlepšení v silném proudu!

Včerejší krátká etapa Tour de Bretagne a la Voile vedla kolem ostrova Brehat. Milan Koláček s Vincentem Biarnesem zabojovali a posunuli se na 13. místo.

Pobřeží je v okolí ostrova Brehat tvořené útesy z růžové žuly. Ostrůvek je navíc zajímavý speciálním mikroklimatem, který umožňuje růst středomořské vegetace na severu Bretaně. Vysoký příliv a odliv odhaluje každých 12 hodin rozsáhlé mělčiny a útesy. Proud doprovázející příliv a odliv je pro závodníky často zdrojem hlavobolu. Znamená to výrazné změny ve strategii.

Třída Figaro je mimořádně vyrovnaná a potvrdila to i první etapa závodu. Ve druhé rozjížďce byly kvůli silnému proudu a slabému větru rozdíly větší, ale i tak o některých místech rozhodovaly vteřiny.

Náš tým Czeching the Edge odstartoval velmi dobře. Na první stoupačce však zvolil špatné křídlo a propadl se startovním polem až za 15. místo. Většinu rozjížďky se nedařilo pozici vylepšit. Poslední míle do cíle byly nervy drásající. Finišovalo se na spinaker proti proudu o rychlosti 3 uzlů, rychlost větru byla jen 8 uzlů. Až v samotném závěru naši předvedli strhující závěr a posunuli se na 13. místo. Od 12. příčky náš tým dělila jen jediná minuta.

Podrobné výsledky zde.

Více informací o závodu zde.

Milan Koláček

Daniel Vodička Komunikace a PR

 

Napsat komentář