Špotáková povzbuzena úspěchy myslí na OH v Tokiu

Celou noc strávila Bára Špotáková v  autě po vítězství v Diamantové lize. V šest hodin ráno  se dostala doma v Unhošti do postele. Stačily jí tři hodiny spánku a hodinu před pátečním polednem  byla v pražské restauraci U Pinkasů na tiskové konferenci.

V  úvodu předal předseda českého svazu dr. Varhaník, Špotákové dar s nápisem, v němž nemohlo být nic jiného než ZLATÁ BÁRA. Poté ji potěšil sbor kuchařů z restaurace zbrusu novou písničkou Deset velkých medailí naše Bára má.

Hovořila o curyšském závodě, v němž teprve poslední hod byl vítězný. “ Musela jsem dát do rozběhu dva kroky navíc vzhledem k špatnému povrchu. O tom by mohl vyprávět i Kuba Vadlejch, s nímž jsem  se nakonec mohla upřímně radovat.“

Při dotazích na další pokračování kariéry po letošní tak úspěšné sezóně, Špotáková říká: “ Mám velkou motivaci na příští rok, těším se na Kontinentální pohár v Ostravě.  Myslím i na další sezóny, případně i na Tokio.“

Hovořili jsme i  s trenérem  R. Černým, který má nemalou zásluhu na její úspěšné kariéře, nejen v jejím začátku, v poslední době se podílí na  výkonech skvělé oštěpařky. Říká, že má dobře našlápnuto na závodění v dalších letech,  aby jí vydrželo zdraví. Cení si velice poctivosti Báry v tréninku a především bojovnosti v závodě. Dovede zpražit soupeřky  v  pravou chvíli, mají z ní velký respekt. 

Pokračování v kariéře jistě udělá radost i četným příznivcům, kteří ji tolik obdivují. Kolik sportovkyň v 36 letech se může pochlubit  zlatou medailí z mistrovství světa a diamantovou trofejí?

ČTSA (Přemysl Hrubý), foto cpa, www.sportovnizurnal.cz

 

Napsat komentář