Jachtaře Milana Koláčka čeká další důležitý závod – Tour de Bretagne

Tour de Bretagne na závěr.

Milan Koláček má před sebou poslední závod sezóny. Bude jím Tour de Bretagne, závod odehrávající se mezi bretaňskými skalisky, v oblastech mělčin a silných přílivových proudů. 

Chcete-li v Evropě vytvořit nejnáročnější závodní trať, vyrazíte do Bretaně. Pošlete jachtaře závodit do blízkosti pobřeží, kde se obtížná místa střídají s lokalitami nebezpečnými. Úžina, kterou jednou projedete na 5 metrech hloubky, je jindy přístupná po pěšině z nedalekého pobřeží. Rychlost proudu často přesahuje 5 uzlů, jeho směr je proměnlivý.

23 lodí na startu
Na startu v St.Malo se sejde celkem 23 dvojčlenných týmů. Milan na své jachtě Czeching the Edge pojede se zkušeným francouzským Figaristou Vincentem Biarnesem. Bojovat budou s těmi nejlepšími světovými sólovými jachtaři. Na startu jsou i čtyři závodníci, kteří se zúčastnili posledního sólového závodu kolem světa Vendée Globe. 

Rozhodnou vteřiny
Regata je rozdělena do pěti etap, ke kterým přibudou dvě kratší rozjížďky. Regaty třídy Figaro jsou vždy nesmírně vyrovnané. V cíli dlouhých regat rozhodují desítky vteřin či minuty, zde je možné předpokládat, že rozdíly mezi nejlepšími budou vteřinové. Stačí jediné zaváhání a propadnete se o pět míst, jediná chyba a jste na konci startovního pole. 
 
V pátek prolog, v sobotu naostro
Závod začíná na severu Bretaně v Saint Malo. Je to místo, kde rozdíl hladiny mezi přílivem a odlivem může činit až 13 metrů. V pátek startuje prolog, který je určený pro diváky. V sobotu v 09:30 je na programu start první rozjížďky.   


 
Milan Koláček před startem
„Závod je určen pro dvojčlenné týmy, proto jsem přizval zkušeného figaristu Vincenta Biarnese. Ve třídě Figaro závodí už 15 let. Očekávám, že budu mít příležitost mnohé se od Vincenta naučit. Bude to perfektní příležitost, jak během intenzivního týdne zrekapitulovat letošní přípravu a vytyčit si cíle pro zlepšení na příští rok. 
Závodu bude mimořádně náročný. Mezi etapami bude minimální čas na odpočinek. Půjde o těsné souboje, při kterých se žádné chyby nebudou odpouštět. Už se začínám hodně těšit!“

Více informací o závodu zde.

 Milan Koláček

Daniel Vodička, Komunikace a PR

Napsat komentář