Trenér Slavie Šilhavý: Pro Slavii nejdůležitější zápas!

Už ve středu večer čeká fotbalisty Slavie v pražském  Edenu odvetné utkání play off o postup do Ligy mistrů.  Na úterní tiskové konferenci trenér českého mistra Jaroslav Šilhavý řekl, že pro tým není  v tomto období nic důležitějšího než duel  s Apoelem Nikósie.

“ Prohra 0:2 na Kypru byly sice krutá, ale zase není nic nemožného to před našimi  skvělými  fanoušky zvrátit a postoupit. Uznávám vysoké kvality soupeře, který má  skvělé zahraniční hráče, počínaje Brazilci a konče Portugalcem, ale hrát se s ním dá. To se ukázalo především ve druhém poločase úvodního střetnutí,  kdy jsme měli navrch. Předpokládám, že v Edenu se nepohrne Apoel do útoku, ale  musíme si dát pozor na jejich  rychlé protiútoky.. Předností hostí je, že umějí podržet míč na svých kopačkách, dokáží zpomalit hru třeba i za cenu faulů,“  řekl na tiskové konferenci Šilhavý.

Hodně se hovořilo o slabé střelecké potenci slávistů, kteří ve třech pohárových   a ve čtyřech ligových zápasech dali  pouze pět gólů, z toho tři z pokutových kopů.

Josef Hušbauer odpověděl: “ V tréninku se snažíme střílet ze všech pozic, zkoušet střelbu i po jednoduchých útočných akcích. Pořád hledáme recept, jak to zvládnout v zápasech. Co nám do branky padalo v minulé lize, nyní pálíme hodně, ale mimo. Jednou se nám střelecká muška musí vrátit, nejlépe by to bylo už ve středu.“ Hušbauer hovořil i o optimistické náladě v kabině,  prohra na Kypru i  bezbranková remíza ve vršovickém derby je už zapomenuta.

Slávisté nacvičují i pokutové kopy,  kdyby  byl po utkání v Edenu nerozhodný stav 2:2. Jsou určeni i případní exekutoři. V této herní činnosti by mohli mít slávisté navrch, soudě podle dosavadních  zkušeností proti Borisovu, Liberci a Jihlavě.

Sestavu Slavie trenér Šilhavý neprozradil, ale bude diametrálně odlišná než v lize proti Bohemians, rotace prostě budou pokračovat. Nastoupit by už mohl Danny, je to prý na 99 procent. Zato s Delim se, podle dosavadní léčby zranění,  nedá moc počítat, stejně jako Slavia nevyrukuje do utkání se dvěma útočníky. To jedině v průběhu zápasu, kdyby byl  nepříznivý výsledek.

Po špatných zkušenostech  ze zápasu v Borisovu  a zejména na Kypru  nabádá trenér Šilhavý své svěřence  k naprostému soustředění a ostražitosti, k nepodcenění i zdánlivých  maličkostí.  Chyby, po nichž padaly góly, by se potřetí  neměly opakovat. Rádi tomu chceme věřit!

Nakonec musíme zdůraznit, že Slavii by postup do základní skupiny Ligy mistrů kromě nemalého sportovního úspěchu přinesl i značný ekonomický efekt. Za postup  jsou dva milióny eur a za účast ve skupině Ligy mistrů dalších 12 miliónů eur. Přepočteno na  české koruny to je 350 miliónů. A při dosavadních nemalých výdajích by se Slavii takové peníze moc hodily.

ČTSA(ph), foto: cpa,

Napsat komentář