Sigma zaslouženou výhrou, porazila Brno, Texl dal dvě branky

Fotbalisté Sigmy Olomouc porazili po výborném výkonu v průběhu zápasu Zbrojovku Brno 3:0, takže si domácí fanoušci Andrově stadionu mohli připadat jako za slavných časů v trenérské kariéře Karla Brücknera.

Svěřenci kouče Václav Jílka rozhodli moravské derby proti Brnu fantastickým nástupem, během pěti minut nastříleli tři branky a tak po úvodních patnácti munutách bylo prakticky rozhodnuto o vítězství domácího celku. Dvěma góly se blýskl Jiří Texl, pro kterého to byla první ligová premiéra doma v základní sestavě, za první tým SK Sigma. Třetí gól přidal Houska.

„ Je neustále potřeba, abychom udrželi pokoru a pokračovali dál v dobrých výkonech, protože víme, že není automatické opakovat takové výkony v dalších zápasech. Z celkového pohledu je to pro Brno obrovsky krutý výsledek, takže se dokážu vžít do nepříjemné situace, kdy to není vůbec jednoduché. Ale podle mého názoru je to naprosto zasloužený výsledek. Myslím si, že se prezentujeme kvalitou, rychlostí, aktivitou, přesně to, co od hráčů vyžaduji, tak jsou schopni důsledně plnit. Na druhou stranu musím říct, že nelze opakovat dobré výkony v dalších zápasech,“ řekl po zápase trenér SK Sigma Václav Jílek.

„O tom jsem ani moc nesnil, dřív jsem většinou na góly jen nahrával. Jsem rád, že jsem je dal dva, jsem rozhodně spokojený. „Vletěli jsme na soupeře, jenže to vypadalo to, jakoby to nečekali. Následně jsme měli nahráno, ale polevit jsme nechtěli, mohli jsme pak hrát daleko lépe. Dali jsme do toho hodně sil, takže bylo v průběhu vidět, že nám soupeř pohybově nestačí,“ řekl radostně Jiří Texl.

SK Sigma Olomouc – FC Zbrojovka Brno 3:0 (3:0)

Branky: 9. a 14. Texl, 11. Houska. Rozhodčí: Jílek – Moláček, Mokrusch. ŽK: Jovanovič, Pilík, Šural. Diváků: 4 815.

SK Sigma: Buchta – Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (68. Moulis), Houska, Texl (74. Plšek), Falta – Chorý (84. Romero). Trenér Václav Jílek.

Brno: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Jovanovič, Jakub Šural – Polák, Pilík – Fortes (64. Přichystal), Škoda (51. Krejčí), Lutonský (75. Ashiru) – Kone. Trenér Svatopluk Habanec.

Čtsa, kc, zdroj: www.sigmaolomouc.cz

 

Napsat komentář