Vršovické derby bez vítěze i gólů

Slavie už podruhé na soupeřově hřišti nedala branku – Rotace v sestavě červenobílých se neosvědčují- Remíza v Ďolíčku úspěchem nadšeně bojujících hráčů Bohemians.

Obhájce mistrovského titulu v sobotu večer ve vršovickém Ďolíčku přišel remízou o další dva body. Ukazuje se, že časté změny v sestavě nevedou k úspěchu. Slavie nedává góly, hráčům v koncovce chybí  přesná muška. Tři góly ze čtyř ligových utkání, z toho dva z pokutových kopů, jsou nelichotivou bilancí.

Ve srovnání s úterním pohárovým zápase na Kypru proti Apoelu  v základní sestavě proti Bohemians  nenastoupili  Frydrych, Rotaň, Hušbauer, van Buren, Stoch a Škoda. Jejich místa zaujali Sobol, Hromada, Sýkora, Zmrhal, Altintop a Mešanovič.  

S výjimkou prvních a posledních minut, kdy si vytvořili slávisté gólové šance, byla  hra v útočné fázi  nepřesná, místy až chaotická.  Ani nasazení Stocha a Hušbauera půl hodiny před koncem a Škody na závěrečnou čtvrthodinu nepřineslo kýžený výsledek a stejně jako  v Ostravě uhrála  Slavie pouze bezbrankovou remízu. Šetření opor na odvetu s Apoelem je diskutabilní a  v řadách příznivců Slavie přibývá nespokojenost.

Hráči Bohemians za svůj nesmírně nadšený, bojovný výkon zaslouženě sklidili potlesk.  Po opatrnějším prvním poločasu po změně stran  ztratili veškerý respekt a rychlými brejky často prověřovali  slávistickou obranu, která i přes její dobrý výkon nejméně dvakrát mohla obdržet gól při střelách Kočiče a zejména v 78. minutě  Nečase, který se snažil přelobovat vysunutého brankáře Laštůvku.

Působení  trenéra Martina Haška je  zatím v Ďolíčku nad očekávaní velmi úspěšné. V  minulém ligovém ročníku na poslední chvíli zachraňující Bohemians jsou v  úvodu nové sezóny štikou.  Po čtvrtém kole  jsou po silném triu, Plzeň, Slavia, Sparta, čtvrtým týmem, který ani jednou neprohrál.

Trenér Bohemians M. Hašek:“  Sehráli jsme zápasy s top mužstvy, a úspěšně. Je to pro nás svátek hrát se Spartou anebo Slavií. Hráči  bojovali, nechali na hřišti  všechny síly. Bod jsme si opravdu zasloužili. V prvním poločase jsme tahali za kratší konec, ale ve druhém rostlo sebevědomí, měli jsme tři gólové šance.“

Tomáš Fryšták po utkání:

„Vstoupili jsme do zápasu velice dobře a hned ve 2. minutě jsme měli obrovskou šanci. Vlastním nedorozuměním jsme se o ni ale připravili. Syky to měl na levé noze, Mesi měl taky myšlenku a srazili se. Neříkám, že by se nás pak soupeř snad bál, ale byli pasivnější a útočili jen dlouhými nákopy na útočníky,“ řekl k úvodu zápasu Jaroslav Šilhavý.

Jakub Hromada po utkání:

Bohemians Praha 1905 – SK Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Proske –  Hrabovský, Kotalík. ŽK: Jindříšek – Souček. Diváci: 4 012.

Bohemians: Fryšták – Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Švec, M. Hašek ml. – Reiter (71. Nečas), Mašek (60. Jindříšek), Bartek (85. Buchta) – Kabajev. Trenér M. Hašek st.

Slavia:Laštůvka – Bořil, Jugas, Ngadeu, Sobol –  Hromada (64. Hušbauer), Souček, Sýkora (59. Stoch), Altintop, Zmrhal – Mešanovič (77. Škoda). Trenér J. Šilhavý.

ČTSA (Přemysl Hrubý), kc audio, foto: www.bohemians.cz

 

Napsat komentář