Sigma hraje doma proti Brnu

Druhý domácí zápas čeká v neděli fotbalisty SK Sigma Olomouc ve 4. kole Het ligy. Hanáci hrají na Andrově stadionu proti Zbrojovce Brno, tradiční moravské derby má výkop v17.00. A svěřenci trenéra Václava Jílka by rádi potvrdili dobrý vstup do sezony ziskem tří bodů.

Sigma půjde do utkání v roli papírového favorita. Soutěžní ročník rozjela úspěšněji, než její nedělní soupeř. „To je spíš otázka pro sázkové kanceláře než pro mě, jestli jsme nebo nejsme favoritem. Možná jsou po těch dobrých výkonech a výsledcích v úvodních kolech zvýšená očekávání, ale nějak bych si to nepřipouštěl. Prostě hrajeme domácí utkání, poslední zápas venku jsme nezvládli a chtěli bychom bodovat naplno,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

„Brnu se začátek nepovedl, posbíralo jen jeden bod, vypadlo z poháru, takže to jim asi na klidu nepřidalo. Na druhou stranu si myslím, že je to spíš takový impuls pro určitou motivaci, zalarmování týmu, aby v nejbližších kolech do repre pauzy udělal co nejvíce bodů. Z tohoto pohledu bude tento zápas o to těžší. Motivaci urvat body za každou cenu bude soupeř mít,“ poznamenal Jílek.

Hanáci mají pro střetnutí jasný cíl. „My bychom chtěli domácí utkání potvrdit, cítíme celkově atmosféru kolem Sigmy, že se v úvodu sezony malinko vylepšila. A nechtěli bychom to samozřejmě v domácím utkání pokazit. Chtěli bychom na ty výkony navázat a sebrat tři body. Tím pádem by byl rozjezd do sezony pro nás klidnější,“ řekl Jílek.

Tým by rád navázal na dobrý herní projev z úvodních tří kol. „Očekávám, že Brno bude hrát hodně poctivě do obrany, možná bude vycházet z malinko hlubšího defenzivního bloku. Ale třeba tomu bude jinak. Ale jsou to zápasy o nás. My chceme produkovat tu hru, kterou jsme tady nabídli v zápase s Libercem. Tak, abychom i diváky přesvědčili o tom, že stojí za to na Andrův stadion na fotbal chodit, a aby sem chodili ve větším počtu,“ řekl Jílek.

Kouč Sigmy věří, že přijde o něco víc diváků, než naposledy. „Trošku se hecujeme, evidoval jsem to číslo při prvním zápase, byl jsem přece jen trošku zklamaný, čekal jsem, že po vítězství v Boleslavi by se počat diváků přes hranici čtyř tisíc mohl dostat. Teď je to moravské derby, dorazí jistě i dost příznivců z Brna. Byl bych rád, kdybychom pokořili pětitisícovou hranici. A postupně to šlo nahoru. Aby těch pět tisíc bývalo, pak to bude zase jenom na nás, abych případně další diváky a fanoušky dostali do ochozů,“ uvedl Jílek.

Připraveni k zápasu nebudou rekonvalescent Václav Vašíček a lehce zraněný Aleš Škerle.

Čtsa, Petr Pelíšek tiskový mluvčí SK Sigma Olomouc,  

Napsat komentář