Dukla doma vybojovala první tři body se Zlínem

Cenné vítězství si připsali fotbalisté Dukly ve 3. kole HET ligy v utkání se Zlínem. O tříbodovém zisku rozhodl v prvním poločase přesně umístněným přímým kopem Ondřej Kušnír.

Hned v úvodu zápasu zahrozil hostující tým. Po špatně rozehrané standardní situaci ve 14. minutě ztratila Dukla míč a hostující Holzer našel Diopa na hranici velkého vápna, ale jeho střela skončila vedle tyče.

Domácí se sice snažili přejít rychle do útoku, ale jejich snaha o vedení zůstala bez úspěchu. V dalších minutách se hra převážně odehrála bez šancí, přesto si Dukla nakonec vypracovala důrazem šanci a přinutila soupeře faulovat a získala trestný kop z nadějné vzdálenosti.

Ve 24. minutě se domácí ujali vedení, kdy Kušnír krásnou technickou střelou poslal míč kolem zdi, k pravé tyči a Dukla šla do vedení 1:0.

V dalších minutách aktivní hra upadla, bylo více oboustranných nákopů a nepřesných přihrávek. Ve 38. minutě si Holenda ve spolupráci s Kušnírem vypracovali po rychlé kombinaci brankovou šanci, kterou zlikvidoval brankář Dostál. Na druhé straně se dostali do nebezpečného útoku méně aktivně vyhlížející hosté, jenže jejich akce ve 42. minutě skončila rohovým kopem, který skončil vysoko nad břevnem domácí branky.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, ale přes veškerou snahu o vyrovnání se dostali pouze k neúspěšným centrům před branku soupeře. V 54. minutě přesto zahrozil rohovým kopem Zlín, ten byl špatně rozehraný a skončil na domácích kopačkách.

V následujících minutách se snažil skórovat povedenou střelou Diopa, kterou brankář Rada bez potíží zneškodnil. Po sérii neúspěšných úniků na polovinu soupeře se Zlín v 83. a 84. minutě dostal ke dvěma trestným kopům, které k radosti domácích fanoušků neproměnil.

Dukla se zaměřila na rychlé protiútoky, jenže Holenda ve slibné střelecké pozici před vápnem zaváhal a po jeho následné přihrávce se žádný jeho spoluhráč do gólové pozice nedostal. V 89. minutě se hosté dostali k dalšímu trestnému kopu, ale pokus o skórování proletěl kolem tyče Radovy branky.

V závěru zápasu v 92. minutě se Dukla ještě snažila navýšit vedení, ale Holendovu střelu bez přípravy z hrabice velkého vápna hostující obrana odvrátila.

Do poslední velké šance domácích se dostal Djuranovič a jeho střela skončila těsně vedle tyče. Dukla po těžkém úvodním losu a dvou prvních neúspěšných kolech venku, zaslouženě vybojovala v prvním domácím zápase vítězství v novém ročníku a konečně tři body.

„Myslím si, že důležité bylo, že jsme vydrželi celé utkání být hodně aktivní. V prvním poločase to bylo po defenzivní, taktické, stránce lepší. Tu poslední třetinu jsme nevyřešili tak, jak jsme si úplně představovali, ale přesto tam byla jedna standardní situace, ze které dal Ondra Kušnír krásný gól. Jinak to bylo bez nějakých velkých šancí. V druhém poločase byla určitá nervozita z výsledku, že to musíme zvládnout. Byli jsme méně přesní, nevyřešili jsme žádný gólový brejk, přestože tam byly tři příležitosti. Věděli jsme, že soupeř bude v závěru utkání hodně nátlakový, dokáže hru zjednodušit a vytvořit si standardní situace. My jsme ze standardek jen kontrovali, ale uklidňující branku jsme nedali. Kluci předvedli výborný týmový výkon, dali do toho spoustu sil, myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli,“ zhodnotil po zápase, Jaroslav Hynek trenér Dukly.

„Dnes nám chybělo lepší finální zakončení, důraz ve vápně, abychom dorazili odražený míč. My jsme dnes měli lepší držení míče, což hrála Dukla, že držela míč a diktovala tempo hry. Dnes mají hru postavenou na bojovnosti a rychlé překvapivé kombinaci. Z levé strany jsme si vypracovali rychlé průniky, které jsme nedotáhli do konce. Neměli jsme změnit způsob hry, protože nemáme vysokého útočníka, chybí nám Beauguel. Myslím si, že jsme dnes z Dukly měli odvést minimálně bod, jenže jsme se v první půli o výsledek více nepoprali, takže jsme ztratili tři body,“ řekl zklamaně Bohumil Páník trenér Zlína.

FK Dukla Praha – FC Fastav Zlín 1:0 (1:0)

Branka: 24. Kušnír. Rozhodčí: Ginzel – Moláček, Flimmel. ŽK: 70. Schranz – 51. Diop. Diváci: 2 359.

Dukla Praha: F. Rada (K) – Kušnír, Jiránek, Ostojić, Podaný – Kovaľ (64. Koreš), Bezpalec, Milošević (74. Djuranović), Daniel Tetour, Schranz (77. Preisler) – Holenda.

Zlín: S. Dostál – Matejov, Hnaníček (K), Gajič, Bartošák (82. Fantiš) – Ekpai, Jiráček, Traoré, Holzer (60. Džafić) – Železník (64. Bartolomeu), Diop.