Sparta má uzší marodku!

V průběhu týdne, který vyvrcholí utkáním 3. kola HET ligy v Liberci, se do tréninku s mužstvem připojili i hráči, které v minulých týdnech či měsících trápila zranění.

Zpět v tréninkovém procesu je Costa, který si přivodil svalové zranění při zápase v Jablonci na konci února. Kvůli závažnému poranění předního stehenního svalu nakonec reprezentant Zimbabwe absentuje už pět měsíců. Nyní je však v plnohodnotném tréninkovém režimu a absolvuje stoprocentní zátěž.

Bez úlev se s mužstvem připravuje také Josef Šural, kterého v úvodu sezony trápily potíže s lýtkem. „Naštěstí jsem však na rozdíl od minulých příprav absolvoval s týmem celou předsezonní přípravu, zranění přišlo až pak,“ říká Josef Šural.

Nácviky taktiky i tréninkové hry „na dvě“ absolvovali v týdnu i Lukáš Vácha s Vukadinem Vukadinovićem, který laboroval se zraněním kotníku od přátelského utkání s Ingolstadtem, do plného tréninku s týmem se však prozatím nezapojil.

Na marodce už není ani Tomáš Rosický, který v průběhu jarní části sezony absolvoval operaci achilovky. Tvůrce hry s číslem 10 pomohl týmu ve všech třech posledních zápasech proti Bohemians, Crvene Zvezdě a Mladé Boleslavi.

O tom, zda Costa, Vácha, Šural, či Hovorka zasáhnou už do zápasu se Slovanem Liberec, rozhodnou trenéři po konzultaci s klubovými lékaři, nicméně tréninkovou zátěž v posledních dnech absolvovali bez potíží.

Do nedělního zápasu naopak s jistotou nebudou moct zasáhnout Bogdan Vatajelu (distorze kotníku při utkání v Bělehradě) a Semih Kaya (zlomenina zánártní kůstky).  Vatajelu už v tréninku pokročil, běhá, a pokud vše půjde podle plánu, mohl by se do plného tréninku vrátit v nadcházejícím týdnu. Kaya je stále v první fázi svého návratu, dokud mu lékaři nesundají sádru.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz

 

 

Napsat komentář