Trenér Viktorie Pavel Vrba a trenér Olomouce Václav Jílek před utkáním

V sobotu se střetnou v Doosan Areně ve 3. kole HET ligy od 16:00 dva úspěšné týmy, které jako jediné neztratily zatím ani bod, takže status Sigmy Olomouc jako ligového nováčka je tedy naprosto pomíjivý.

„Myslím si, že česká liga ukazuje, že žádné utkání není jednoduché,“ uvědomuje si hlavní trenér Pavel Vrba. „Olomouc určitě šesti body v prvních dvou kolech překvapila. Co jsem viděl ty zápasy, tak byla hodně aktivní a bodovala naprosto zaslouženě,“ všiml si kouč.

Mužstvo bude nabádat, aby se prezentovalo jako například při prvním poločase s Duklou Praha (4:0). „Musíme si ale uvědomit, že nás čeká nepříjemný soupeř, který zde bude chtít hrát fotbal. Uvidíme, jak to bude vypadat při samotném zápase,“ podotýká Vrba.

Jeho svěřenci po velmi hořkém vyřazení z Ligy mistrů uspěli v Jablonci a alespoň zčásti si spravili náladu. „Psychická vzpruha to samozřejmě je, ale to utkání jsme spíše ubojovali, než že bychom nějak dominovali. Na druhou stranu taková vítězství jsou možná důležitější než ta, kde jasně dominujete již od začátku,“ myslí si trenér Viktorie.

Těší ho také lepšící se zdravotní stav kádru. „Hrozně nerad jsem v tomhle konkrétní, protože to vypadá moc optimisticky a byl bych nerad, kdyby se to pak změnilo. Ale je pravda, že se nám marodi pomalu dávají do kupy a je pravděpodobné, že brzy budou v pořádku,“ uzavírá rozhovor Pavel Vrba.

Hanáci v prvních dvou kolech zvítězili, porazili Mladou Boleslav a Liberec shodně 2:1. V sobotu hrají v Plzni, proti jednomu z nejsilnějších týmů HET ligy. A rádi by na povedený start navázali.

„V aktuální době beru Plzeň jako asi nejsilnějšího soupeře. Bylo vidět, že byť měla v závěru přípravy trošku problémy, tak vstup do soutěže měla excelentní. A myslím, že dost nešťastně vypadla s Bukureští. To mužstvo je konsolidované, vrátil se tam trenér Vrba. Hráči přesně vědí, co po nich chce a jsou schopni plnit to na hřišti. Takže v tuto chvíli je to nejkompaktnější a nejkonsolidovanější mužstvo,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

A právě konsolidovaný a kompaktní výkon, to je také to, co Sigmě přineslo bodový úspěch v úvodu sezony. V tom tým potřebuje pokračovat a navázat na to v sobotu v Plzni. „Samozřejmě. Na druhou stranu my do toho zápasu nejdeme odevzdaní. Beru v potaz to, že Plzeň je naprosto jednoznačným favoritem, ale my do utkání jdeme s odhodláním podat co nejlepší výkon a pak je otázka, na co to bude stačit,“ uvedl Jílek.

V utkání bude chybět záložník Jakub Plšek, opora týmu, který v minulém kole doma pro zranění hlavy nemohl dohrát. „Je to pro nás citelná ztráta, i konkrétně do tohoto typu zápasu. Plša je silný hráč do kombinace, je schopný udržet balon, udělat rozdílovou věc. Bude nám chybět. Ale na druhou stranu, je tady dvacet hráčů, není to jenom o Plšovi. Myslím, že jsme schopni ho plnohodnotně nahradit,“ řekl Jílek. A kdo nahradí Plška v základní sestavě? „Už to mám rozmyšlené. Uvidíme, jestli se to potvrdí, ještě máme dva tréninky. Kdyby se něco stalo, tak na to musíme reagovat, ale rozhodnutý už jsem“ podotkl.

Chybět budou lehce zraněný stoper Aleš Škerle a útočník Václav Vašíček, který je v rekonvalescenci.

Čtsa, zdroj: www.fcviktoria.cz, www.sigmafotbal.cz

 

Napsat komentář