Maximální nasazení Boleslavi v Karviné!

Utkání 3. kola české HET ligy ročníku 2017/18 MFK Karviná – FK Mladá Boleslav, se hraje v neděli 13. srpna 2017 od 17 hodin na karvinském Městském stadionu.

Ligová bilance s Karvinou

Podzim 2016 FK Mladá Boleslav – MFK Karviná 1:2 (Rada – Janečka, Šisler)

Jaro 2017 MFK Karviná – FK Mladá Boleslav 1:1 (Budínský – Takács).

O prvoligové body se boleslavští s karvinskými fotbalisty střetli pouze dvakrát a dosud bez výhry. Premiéru v sobotu 13. srpna 2016 na domácím hřišti prohráli, bojovná odveta na jaře 2017 skončila bez vítěze.

V ročníku 2015-16 vyhráli Boleslavští podruhé v historii český pohár a cestou za touto trofejí vyřadili i Karvinou ve dvou zápasech. Po vítězstvích na konci října 2015 v Karviné 1:0 gólem Chramosty a na začátku listopadu 2015 doma 3:0, v němž se opět prosadil Chramosta a s ním ještě Skalák a Čermák, kteří však již mladoboleslavský dres neoblékají, potom postupně přemohli Hradec Králové, Plzeň, Jablonec a získali trofej MOL Cup 2015-16.

Před šestnácti lety Boleslav proti Karviné hrála o mistrovské body v druhé lize:

Podzim 1999 Boleslav – Karviná 2:1 (Polomský, Růžička – Prčík)

Jaro 2000 Karviná – Boleslav 2:0 (Krupík 2)

Podzim 2000 Karviná – Boleslav 2:0 (Fotis, Kozák)

Jaro 2001 Boleslav – Karviná 2:1 (Valtr, Just – Kozák)

Ve čtyřech zápasech dvou předkol Evropské ligy proti irskému Shamrock Rovers (3:2 a 2:0) a albánskému Skënderbeu Korce (2:1 a 1:2) se na osmi mladoboleslavských gólech podíleli tři hráči. Po třech gólech dali Tedros Golgol Mebraht a Jan Chramosta, dvakrát se trefil Adam Jánoš.

V letošní letní přípravě Mladá Boleslav vyhrála přesně polovinu ze šesti zápasů. Při třech výhrách, jedné remíze, dvou prohrách a souhrnném skóre 18:8 se králem boleslavských letních střelců stal Jan Chramosta, který dal celkem šest gólů ve čtyřech různých zápasech.

Góly FK Mladá Boleslav v letní přípravě 2017: 6 – Chramosta, 3 – Přikryl, 2 – Mebrahtu, Železník (na začátku července přestoupil do Zlína), 1 – Da Silva, Fabián, Klobása, Ladra, Magera.

Generální manažer Uhrin před Karvinou,

„Dvojnásobnou ztrátu z domácího hřiště potřebujeme napravit venku a budeme o to s maximálním nasazením usilovat v Karviné,“ řekl mladoboleslavský generální sportovní ředitel Dušan Uhrin.

FK Mladá Boleslav – absence pro utkání s Karvinou:

Brankář Kamran Agajev natažený lýtkový sval

Obránce Jan Kysela rekonvalescence po červnové artroskopické operaci kolena

Útočník Jan Chramosta zraněná achilovka z prvního ligového utkání proti Olomouci

Útočník Golgol Tedros Mebrahtu zraněný stehenní sval z odvety předkola Evropské ligy

Jiří Koros, manažer komunikace, FKMB,
 

Napsat komentář