Vysočina se chystá na velkou výzvu – duel v Edenu!

Před fotbalisty FC Vysočina je velice náročný ligový dvojzápas proti dvěma nejlepším celkům uplynulého ligového ročníku. V neděli 20. srpna na jihlavském stadiónu změří síly s Plzní a již tento pátek od 18:00 v Edenu vyzvou na souboj úřadujícího českého mistra a aspiranta Ligy mistrů – Slavii Praha!

Vysočina se na půdě velmi ambiciózního soupeře představí v roli outsidera, ovšem s vědomím, že v Edenu dokázala v minulosti překvapit. Z šesti utkání má vyrovnanou bilanci, když zde dvakrát zvítězila a dvakrát podlehla. Jakou hrou chce jihlavský tým sešívaným vzdorovat tento pátek? „Do utkání musíme jít s čistou hlavou a bez strachu. Chceme vycházet ze zabezpečené defenzívy a využívat každičké příležitosti, jak favorizovaného soupeře překvapit. Věříme, že budeme schopní využít našich rychlých krajních hráčů a budeme vyrážet do brejků?“ uvedl asistent trenéra Michal Kadlec.

Slavia disponuje nabitým kádrem, z něhož sice v létě do zahraničí zamířili Pavlenka, Lüftner a Barák, ovšem příchody tyto ztráty dokázali zastínit. Stačí uvést jména Danny, Altintop, Rotaň, Jugas či Laštůvka. Očekáváte, že Slavia při svém náročném programu, kdy ji v úterý na Kypru čeká 4. předkolo Ligy mistrů, nasadí optimální sestavu? „Těžko můžeme odhadovat, pro jaké složení týmu se Slavia rozhodne. Disponuje velmi početným a kvalitním kádrem. My se v Edenu musíme zaměřit na náš způsob hry,“ reagoval asistent trenéra Kopeckého.

Uvažujete po bezbrankové partii proti Slovácku o změnách v sestavě? Je něco nového na marodce FC Vysočina? „O modifikaci sestavy se bavíme s ohledem na hru soupeře. Navíc by už mohl být k dispozici uzdravený Vaculík a věříme, že se podaří dotáhnout příchod levého obránce Keresteše,“ uzavřel svůj komentář Kadlec.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a Slavie Praha: 12 utkání  5 – 4 – 3   11:16.

Poslední vzájemné utkání: 18.2.2017 – Přes 14 tisíc diváků vidělo v Edenu statečný výkon FC Vysočina proti jednomu z favoritů na mistrovský titul. Velká kvalita Slavie se nakonec projevila, ovšem jihlavský celek v první půli statečně bojoval a ve druhém dějství podal nadějný výkon, jenž si zasloužil gólovou odměnu. Úvodní jarní duel nakonec rozhodly dvě branky kanonýra Milana Škody, z nichž druhá padla z nesprávně nařízené penalty.

http://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Vysocina-na-uvod-jara-podlehla-na-pude-ambiciozni-Slavie-5205

FC Vysočina Jihlava:

Střelci:

Žluté karty: 1 – Štěpánek, Rakovan, Klíma, Hronek, Daníček, Krejčí.

Absence: Urblík, Nerad, Hanuš, Rabušic a Mišůn (zranění).

SK Slavia Praha:

Trenér: Jaroslav Šilhavý

Střelci: 1 – Altintop.

Sestava v posledním utkání: Laštůvka – Frydrych, Jugas, Deli, Bořil – Altintop (79. Van Buren), Souček, Rotaň – Danny, Mešanović (64. Škoda), Zmrhal (46. Švento).

Miroslav Fuks, vedoucí marketingu a tiskový mluvčí V.J.,  

 

Napsat komentář