Carboniacup na Lausitzringu naposledy??!!

Německý závodní okruh Lausitzring přivítá opět cestovní, speciální a formulové vozy Carboniacupu.

Letos má však tento závod zvláštní příchuť, pojede se zde zřejmě vůbec naposledy, protože nový majitel celého okruhu firma Dekra chce areál závodního okruhu změnit na testovací středisko Noname vozů a s motorsportem se tak na Lausitzringu budeme muset odporoučet. Okruh je známý svými klopenými zatáčkami, kde jezdilo i DTM, či Indycar. Pokud to je naposledy, tak ale se vší parádou. Závod se jede 10.8. Po Lausitzringu se pojede už jen Hungaroring a Most.

Na Lausitzringu se představí nejen domácí Němci, ale hlavně naši jezdci, Rakušané, či Slováci.

Do skupiny A cestovních vozů se přihlásila poměrně slušná konkurence, chybět bude Petr Zelenka, který nestihne opravit své Suzuki, o konkurenci se však postarají vítěz z Mostu Z.Sýkora na Hondě CRX, Jiří Mika s Citroenem, nebo Miloš Felgr s Fordem Fiesta R1. V A2 pojede Vít Martinovský s Hondou Civic Type R, A3 Miroslav Látr, Uwe Schäfer a Frank Handschke na vozech BMW, v A4 uvidíme například Karla Kováče s BMW Z3M Coupé, či Olafa Hauesnera na BMW M3. V A8 zajezdí naposledy Vít Smejkal s Octávií DTM, Petr Suchomel s Renautem Megane Trophy, či Milan Valášek s Ginnetou G50. V nejsilnější třídě A9 pojede Lukáš Urban s Ultimou GTR, Radek Hort, Libor Milota a Roman Kolařík s vozy Porsche.

V béčku, tedy sériových cestovních vozech se představí v B2 Miroslav Beer na Subaru Imprezza, Jiří Zeman na Hondě Civic a Pavel Zeman s Mazdou RX8. V B3 si zazávodí hned tři Alfy Romeo jezdců L. Liebzeita, L. Kaňky a T. Beneše, Zdeněk Čurda s BMW 330Ci nebo Petr Moučka s BMW. V B4 uvidíme Zbyňka Čurdu na BMW, Tomáše Honze na VW Scirocco a Martina Hanzla na Hondě Civic, V B5 odstartuje do závodu Luboš Sázava s Porsche 911.

Trošku méně vozů přivítá skupina C speciálních vozů, kde bude k vidění jen jeden Performer Daniela Hentschla, dále zabojují hned čtyři prototypy, kde si svoji premiéru v Carboniacupu zajede Zdeněk Vaněk s Normou M20F, přijede Radical Volkera Heinkeho a Ligier JS53 Evo II přiveze Libor Neckář. Ve skupině Caterhamů uvidíme Martina Křečka, Marka Bláhu, Jakuba Kirchnera, či Angela Bratovanova. S vozem KTM X-bow pojede opět Jan Mareček.

Skupinu D formulových monopstů doplní domácí piloti z Německa. V D1 bude mít Jan Rieger s Glorií další konkurenci, když se stejným vozem se představí na Lausirtzringu i Jakub Křeček. Představí se třeba bývalý jezdec Interserie Tim Rädlein s formulí Renault 1600, Günter Weiss s formulí Renault 2,0, s dalším Renautem pak Václav Laušmann, Estonie 25 přivezou Weber, Werner, Richter a Schlossing a Christian Arnold, krásnou Dallarou 308 F3 projede Filip Zelenský.

Vzhůru na Lausitzring, již 10.8. se na všechny jezdce těšíme.

Vláďa Rožánek a Carboniateam 2017

 

Napsat komentář