Sigma hraje doma proti Liberci

Tým SK Sigma Olomouc hraje první srpnovou sobotu první domácí zápas HET ligy sezony 2017/2018. Hanáci mají na Andrově stadionu za soupeře Slovan Liberec a rádi by vítězství potvrdili tříbodový zisk z Mladé Boleslavi.

Liberec je stále velmi nebezpečným a nevyzpytatelným soupeřem, byť poslední sezona se mu tolik nepovedla. „Je strašně relativní hodnotit kvalitu soupeře po prvním kole. Myslím si, že trenér Trpišovský tam odvádí velmi dobrou práci, že Liberec zase bude na nás nachystaný, i do celé sezony. Mívají tam hodně změn a zásahů do kádru, více než u jiných klubů, na druhou stranu pořád disponují hráčskou kvalitou. Nebude to jednoduché, naopak očekávám složitější zápas, než ten první, protože přece jen v Boleslavi od nás nikdo nic nečekal, tam jsme mohli jen překvapit. Teď už ta očekávání budou větší, hrajeme doma, takže i ten tlak na nás bude malinko větší, doufám, že se s tím vypořádáme,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

„Musíme si dát pozor na našeho odchovance Petra Ševčíka, který tam má velkou důvěru a odvádí tam velmi dobrou práci. Jsou tam silní středoví hráči, Breite, Folprecht, silní krajní hráči, v zakončení má Potočný svoji kvalitu. Myslím, že Liberec to má postavené podobně jako my na týmovém duchu, týmové přístupu, díky tomu je úspěšný,“ uvedl.

Sigma vstoupil do sezony výhrou v Mladé Boleslavi. „Máme tři body, se kterými asi nikdo moc nepočítal. Takže do utkání proti Liberci můžeme jít s daleko větším sebevědomím, když jsme dokázali porazit silného soupeře, to by se na výkonu mělo odrazit. Nemělo by nás to svazovat, mělo by nám to pomoci. Spíš si uvědomuju, že bude ten tlak a očekávání ze strany veřejnosti, ten bude asi větší. S tím se také musíme vyrovnat, aby nám diváci během zápasu pomohli,“ řekl Jílek.

Trenér Hanáků věří, že v nové sezoně bude mít jeho tým větší podporu. „Věřím, že bude chodit více diváků, než když jsme hráli druhou ligu. Snad si diváci cestu na stadion najdou, přece jen první liga je pro ně daleko zajímavější, hlavně ti soupeři. Ale byl bych strašně rád, kdyby lidé začali chodit na Sigmu a nechodili jenom na soupeře, na zvuk jeho jména. A strašně bych si to přál. Už první kolo naznačilo, že určitý posun by v tom mohl nastat. Sice neříkám, že skupina našich příznivců byla nějak rozsáhla, ale prostě byli slyšet a strašně nás to potěšilo, protože to bylo i pozitivní skandování. A myslím si, že pokud by to takhle pokračovalo, tak to mužstvu jednoznačně pomůže. Takže bych byl rád, kdyby si v sobotu našlo na stadion cestu co nejvíce lidí a v těžkém zápase nám pomohli,“ řekl Jílek.

Připraveni k zápasu nebudou rekonvalescent Václav Vašíček a lehce zraněný Martin Hála.

Čtsa, www.sigmafotbal.cz

 

Napsat komentář