Trenér Stramaccioni a Chaim věří v postup!

Sparťané budou ve čtvrtek večer na pražské Letné bojovat v odvetě o postup do Play-off Evropské ligy proti Crvene Zvězdě Bělehrad. Po porážce v prvním zápase musí Sparta dohánět dvoubrankové manko, přesto má trenér Andrae Stramaccioni už jasno, že jeho svěřenci nesmí polevit v průběhu hry ani vteřinu, jinak v evropské soutěži končí.

„V každém z posledních pěti zápasů jsme přišli o jednoho hráče. Kdo se dokázal dát před zápasem dohromady, je Michal Kadlec. Josef Šural má před sebou další vyšetření, nejsem moc optimistický, protože netrénoval od zápasu s Vitesse. Kaya a Bogdan Vatajelu určitě k dispozici nebudou,“ informoval na tiskové konferenci Stramaccioni o zdravotním stavu kádru.

„Co se týká Rosického, musím se rozhodnout. Odehrál v neděli část zápasu po dlouhé době. Neustále pracuje na své formě a kondici, pravděpodobně se dostane do hry v průběhu zápasu,“ prohlásil Stramaccion.

„Divácká atmosféra v neděli byla opravdu neskutečná. Zažil jsem zápasy na spoustě velkých stadionů, ale v neděli jsem byl opravdu nadšený. Když Lafata střelil gól a Rosický přišel do hry, tak jsme všichni cítili velkou energii z tribun. Fanoušci si zaslouží poděkování a uděláme vše proto, aby tato sezóna skončila úspěchem,“ pokračoval kouč.

„Nemůžete postoupit dál, pokud hrajete dobře jen část zápasu, takže musíte hrát po celých devadesát minut. Jak na chvíli povolíte, tak vás soupeř tvrdě potrestá. Musíme hrát dost ofenzivně, nebláznit a jen útočit. Pokud chceme po zápase slavit postup, musíme předvést skvělý herní výkon, v průběhu nepolevit,“ řekl kouč Sparty.

„Pro nás jeto velice složitá situace. Někteří hráči se k týmu připojili hodně pozdě a další hráči jsou zranění. Někteří hráči jsou výkonnostně na padesáti procentech, někteří o něco lépe, pokud jsme zahájili nový herní projekt, potřebujeme na to čas. Není to výmluva, ale zatím to platí. To jsme věděli od začátku, takže na tom intenzivně pracujeme, aby byl kádr pohromadě, zároveň na nejvyšší výkonnostní úrovni, v co v nekratší době,“ řekl kouč.

„Hodně to souvisí i s tím, že hráči jsou jinak fyzicky připravení z různých důvodů. Měli jsme například v průběhu zápasu s Bohemians připravenou další alternativu, ale nakonec to nešlo provést, neboť se zranil Kaya. V Bělehradu museli odstoupit Vatajelu a Plavšić,“ uvedl trenér, který si je vědom kritiky ze strany médií a fanoušků.

„Mění se průběžně hráčský kádr, zároveň se změnil realizační tým a klubová filozofie. Vím, že první dva zápasy nám nepřinesly dobré výsledky, ale musíme jít neustále vpřed, ale nesmíme po každém zaváhání měnit směr. Zatím pracujeme společně pět týdnů, hráli jsme dva soutěžní zápasy. Musíme dál důsledně pracovat, budovat výborný tým, ale věřit, že hráči dosáhnou své stoprocentní výkonnosti. Máme dobrou herní strategii a cíle, takže je na jaře zhodnotíme, ale ne po dvou zápasech,“ uzavřel sparťanský trenér.

Chaim musím být v odvetě platnější pro tým

Tal Ben Chaim byl po zápase s Bohemkou zklamaný ze ztráty bodů. Nyní věří, že tým předvede mnohem lepší výkon a zajistí si postup do další bojů o účast v Evropské lize.

„Je skvělé být hráčem pražské Sparty. První ligový zápas proti Bohemians jsme hráli dobře, akorát v prvním poločase, byla to ze strany fanoušků skvělá atmosféra, takže si zaslouží poděkování, jak mě přijali. Ale víme, že jsme inkasovali gól v závěru zápasu, což znamená, že jsme nevyhráli, remíza 1:1 nebyl výsledek, jaký jsme chtěli uhrát,“ uvedl Chaim v úvodu tiskové konference.

„O tom, jestli budu zítra hrát, případně jak dlouho o tom rozhoduje trenér. Moje zranění je v pořádku, takže nemám žádné problémy. Musím pracovat na tom, abych se dostal do nejlepší zápasové kondice a optimální formy, k čemuž mi pomáhají tréninky,“ prohlásil izraelský ofenzivní fotbalista.

„Hodnocení po nedělním zápase byl to od trenéra kompliment. Zatím se necítím na šedesát procent. Proti Bohemians to byl průměrný výkon, jenže až budu ve výborné  formě, tak budu podávat mnohem lepší výkony,“ pokračoval Ben Chaim, kterého hodnotil sparťanský trenér po zápase s Bohemkou na šedesát procent.

„V prvním zápase jsme prohráli 0:2. Nehráli jsme dobře, zejména v prvním poločase, nakonec prohráli. V odvetě musíme naopak hrát, abychom vstřelili góly a postoupili do play off. V prvním zápase jsme neviděli Spartu, kterou chceme neustále vidět. Musím k tomu svým výkonem rozhodně přispět,“ uvedl Tal, který se na zápas těší.

„Musíme být důraznější, aktivnější a vyhrávat všechny osobní souboje. Zkrátka hrát lépe a rovněž se zlepšit po všech herních stránkách,“ dodal Tal.

„Určitě trenéři viděli několikrát zpětně první zápas v Bělehradu, takže nás dobře připraví na odvetu, ve které nesmíme udělat chyby. Všichni věříme, že můžeme uspět, přestože jsme prohráli první zápas. Byl jsem u obratu před dvěma roky v zápase proti Plzni, jenže na to vůbec nemyslím, to nehraje žádnou roli a tak zítra musíme bojovat o postup, “ řekl Ben Chaim.

Trenér Stromaccioni a Tal Ben Chaim:

 Čtsa, kc, foto: www.sparta.cz

 

 

Napsat komentář