Úspěchy Siniakové a Vondroušové

Zatímco v mužském tenisu se na zahraničních kolbištích prosazují především zkušený Berdych a také Veselý, mezi ženami vedle zkušených hráček  stále častěji dobývá vavříny nadějné mládí. Dokladem toho jsou dva poslední turnaje.

Jednadvacetiletá Kateřina Siniaková letos vyhrála už  druhý turnaj WTA,  v Bastadu nenašla přemožitelku a ve finále zdolala nasazenou jedničku Dánku Wozniackou 6:3, 6:4. Tento výsledek se promítl ve světovém žebříčku, z 56.místa postoupila Siniaková na 36. V Bastadu byla ve finále čtyřhry  Barbora Krejčíková, která však a Mexičankou Irigoyenovou  podlehly Nizozemkám Lemoineové s Rusovou 6:3, 3:6, 8:10.

Na turnaji ITF v Praze pak dominovala sedmnáctiletá velká naděje Markéta Vondroušová, která suverénně prošla tunajem a ve finále, které bylo českou záležitostí, porazila Muchovou 7:5, 6:1. Vondroušová v  žebříčku postoupila ze 76. na 68. místo. V mužském challengeru  to nejvýše nasazený  Adam Pavlásek dotáhl jen do semifinále, v němž podlehl pozdějšímu vítězi turnaje Slováku Martinovi 1:6, 6:7.

ČTSA(ph), foto: cpa,

 

Napsat komentář