Výsledky 1. kola HET ligy

Slovácko remizovalo v úvodu ligy s Jabloncem 1:1

Fotbalisté Slovácka vstoupili do nového HET ligového ročníku remízou 1:1 s Jabloncem. Svěřenci trenéra Stanislava Levého se ujali vedení již ve 2. minutě gólem Tomáše Zajíce, za Severočechy vyrovnal v 19. minutě Ondřej Mihálik. Slovácko tak navázalo na výsledky z loňské sezony, kdy bylo se čtrnácti nerozhodnými výsledky remízovým králem ligy. Naopak Jablonec potvrdil, že se mu v Uherském Hradišti daří, neboť bodoval už v pěti z posledních šesti vzájemných zápasů.

1. FC Slovácko – FK Jablonec 1:1 (1:1)

Branky: 2. Zajíc – 19. Mihálik. Rozhodčí: Jílek – Nádvorník, Kotalík. ŽK: Šumulikoski – Kubista, Hanousek. Diváci: 4 015. Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann, Šimko, Divíšek – Šumulikoski – Navrátil, Machalík, Daníček, Havlík (82. Rezek) – Zajíc (90. Kubala). Trenér: Levý.

Jablonec: Hrubý – Masopust, Pernica, Hübschman, Hanousek – Diviš (82. Breda), Trávník, Kubista, Zelený – Mihálik (87. Janetzký), Doležal (73. Mehanovič). Trenér: Klucký.

Zlín dohrával v Liberci v devíti a prohrál 0:1

Fotbalisté Liberce v úvodním kole HET první ligy porazili u Nisy oslabený Zlín 1:0. Hosté hráli od 26. minuty bez vyloučeného Ibrahima Traorého, přesto domácí přesilovce až do závěru vzdorovali. V závěru zápasu se jim zranil Petr Jiráček, takže museli utkání dohrát o devíti hráčích, ale nakonec inkasovali. V 84. minutě po neustálém herním tlaku zařídil výhru a zisk tří bodů střídající hostující sparťan v libereckém dresu Matěj Pulkrab.

FC Slovan Liberec – FC Fastav Zlín 1:0 (0:0)

Branka: 84. Pulkrab. Rozhodčí: Hrubeš – Wilczek, Myška. ŽK: Pulkrab – Traoré, Kopečný, Ekpai. ČK: 26. Traoré. Diváci: 4 894. Liberec: Kolář – Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Kulhánek (46. Pulkrab) – Ševčík, Breite (60. Havelka), Folprecht, Mikula (79. Bosančič) – Potočný. Trenér: Trpišovský.

Zlín: Dostál – Kopečný, Janíček, Gajič, Matejov – Ekpai (64. Fantiš), Jiráček, Traoré, Holzer – Beauguel (58. Hnaníček), Diop (58. Holík). Trenér: Páník.

Olomoucký nováček překvapil v úvodu ligy výhrou 2:1 v Mladé Boleslavi

Fotbalisté Sigmy Olomouc dokázali hned po návratu do nejvyšší fotbalové soutěže vyhrát 2:1 na hřišti pohárového účastníka Mladé Boleslavi. O vedení v prvním poločase se zasloužil Falta. Středočeši snížili až v závěru, kdy se trefil přesně umístněnou střelou, nová ruská posila Nikolaj Komličenko. Pro Boleslav to znamená, že nedokázala navázat na tři zasloužené výhry z předkol Evropské ligy, zejména před čtvrteční odvetou 3. předkola proti Skënderbeu Korcë v Albánii. Sigma se blýskla důslednou kombinační hrou, která ukončila sérii devíti venkovních ligových porážek.

FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc 1:2 (0:2)

Branky: 86. Komličenko – 37. a 45.+2 Falta. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Pospíšil. ŽK: Fabián, Jánoš, Matějovský – Chorý, Radakovič, Houska, Manzia. Diváci: 3 577. M. Boleslav: Diviš – Fabián, Da Silva, Čmovš, Fleišman – Rada (46. Komličenko) – Jánoš (77. Ljovin), Matějovský, Mareš, Chramosta – Mebrahtu (65. Magera). Trenér: Uhrin ml.

Olomouc: Buchta – Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (64. Moulis), Houska (90. Texl), Plšek (82. Manzia), Falta – Chorý. Trenér: Jílek.