Stramaccioni věří o postupu do Evropy

Trenér Andrea Stramaccioni po zápase kritizoval hráče za laciný úvodní gól po hrubé chybě, přesto stále věří, že Sparta může postoupit do další evropské fáze.

„Nemůžeme srovnávat tento zápas s generálkou, to byla příprava. Byl jsem ale hodně nespokojený s prvními patnácti minutami, protože jsme nabídli soupeři příliš mnoho herního prostoru. Navíc jsme inkasovali velmi laciný gól, který nemůžete inkasovat po hrubé chybě. Gól změnil průběh zápasu, byla to naše zbytečná chyba,“ řekl trenér na pozápasové tiskové konferenci.

„Každý z hráčů věděl, co má v utkání dělat. Ale při prvním inkasovaném gólu vypadali, že spí. Vůbec nereagovali na hru, takže v tak důležitém zápase nesmíme dát soupeři takový dárek,“ dodal trenér.

Přišli jsme o Bogdana Vatajelu, který musel střídat kvůli poraněnému kotníku. Přesto jsme hráli druhý poločas daleko lépe a tím jsme si vypracovali dvě šance, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. U druhého gólu jsme udělali hrubou technickou chybu,“ pokračoval Stramaccioni.

„Nechci hodnotit jednotlivé hráče, ale někteří hráči hráli pod své možnosti. Musíme na tom zapracovat, musí se to změnit. Všichni musí hrát na maximum, ale u třech hráčů jsem to bohužel neviděl,“ uvedl sparťanský trenér.

„Nesmíme v odvetě opakovat hrubé chyby, které jsme udělali v úvodním zápase. Zápas musíme odehrát úplně jinak, stále věřím, že před sparťanskými fanoušky na Letné dokážeme vyhrát a postoupit. Věděli jsme, že hráčských změn bude hodně. Vedení Sparty se rozhodlo nastartovat novou fotbalovou éru, ale věděli jsme, že to nebude vůbec jednoduché. Nechci hodnotit vše po prvním prohraném zápase, to by nemělo vůbec žádný smysl,“ dodal trenér.

Lukáš Mareček jako kapitán nebude na zápas vzpomínat v dobrém. Po utkání je si vědom toho, že vyhrát proti Crvene Zvezdě si sparťané nezasloužili.

„Prvních patnáct až dvacet minut jsme nehráli dobře, oni nás neustále dostávali pod tlak, takže jsme nevěděli, co máme hrát. Následně jsme se nebáli vzít míč a hrát dopředu, takže náznaky šancí tam byly. Jenže to je málo. Těžko lze zápas hodnotit, viděl jsem to ze hry. Na standardky se speciálně připravujeme, přesto dostaneme první gól. Nepohlídali jsme si odražený míč, byli jsme daleko od hráčů, dali si dva doteky a dali gól,“ řekl zklamaně Mareček.

„Vypracovali jsme si jednu střelu, která letěla těsně vedle brány. Moc šancí jsme neměli. Musíme vše vyhodnotit a připravit se na první zápas nové sezony s Bohemkou, který musíme zvládnout, abychom získali klid a sebevědomí. Pak se musíme hodně snažit, něco udělat abychom vyhráli nad Crvenou Zvezdou. Určitě to nebudeme balit, šance je vždycky, budeme o postup bojovat. Vyhrát v Bělehradě jsme si nezasloužili, víc musíme doma zabojovat, takže se o postup popereme,“ dodal Mareček, který tomu věří.

Čtsa, kc, zdroj: www.sparta.cz

 

 

 

 

Napsat komentář