Nováček ligy Baník vyhrál v Brně

Nováček fotbalové ligy Baník Ostrava zvítězil v páteční předehrávce 1. kola HET ligy v Brně nad domácí Zbrojovkou 3:1. K tříbodovému zisku hostů pomohl střídající Milan Baroš, který vsítil v 73. minutě vítězný gól. Další branky Baníku přidali Robert Hrubý a Bronislav Stáňa. Jediný gól Brna zařídil Miloš Kratochvíl.

Zbrojovka vstoupila do zápasu aktivněji a hned v úvodu získala územní převahu, ale do šancí se dostával častěji Baník, který spoléhal na rychlé protiútoky. Dvakrát mohl skórovat ostravský Stáňa, nejprve v 7. minutě po dlouhém odkopu brankáře Vaška za domácí obránce, ale jeho snahu vychytal domácí brankář Melichárek. O tři minuty později jeho střela z velkého vápna těsně minula branku.

Domácí si vypracovali první vážnější akci až ve 12. minutě, jenže hlavička Koného skončila v náručí brankáře Vaška.

V dalších minutách převzal Baník iniciativu, kterou zakončil v 27. minutě vedením, kdy po centru z poloviny hřiště, Šašinka přiťukl míč Hrubému, ten přesně umístněnou střelou k tyči nedal gólmanu Melichárkovi žádnou šanci.

Po inkasovaném gólu se domácí vzchopili až po deseti minutách, kdy po Pilíkově přihrávce našel Lutonský volného Kratochvíla, který střelou pod břevno vyrovnal.

Po změně stran se obraz hry změnil, Zbrojovka začala velkým tlakem a zároveň si vytvořila několik brankových šancí, které ale nedokázala proměnit, zejména Fortes v 54. minutě, jehož střelu brankář Vašek bez problémů kryl.

Debutující ostravský trenér Radim Kučera poslal v 58. minutě do hry Milana Baroše, který si v 75. minutě naběhl na centr Granečného z levé strany a přesnou hlavičkou překonal brankáře Melichárka.

V závěru zápasu zlikvidoval brněnský brankář sólový únik Suse a následně Baroš ve vyložené šanci těsně minul domácí branku. Konečný výsledek a zasloužené vítězství potvrdil po chybě v domácí obraně ostravský Stáňa dorážkou do sítě.

Zbrojovka Brno – Baník Ostrava 1:3 (1:1)

Branky: 37. Kratochvíl – 27. Hrubý, 73. Baroš, 87. Stáňa. Rozhodčí: Proske – Kotík, Arnošt. ŽK: Polák – Hlinka, De Azevedo. Diváci: 8026.

Brno: Melichárek – Šural (85. Jovanovič), Pavlík, Kijanskas, Jablonský (46. Přichystal) – Polák – Pilík (71. Škoda), Kratochvíl – Fortes, Koné, Lutonský.

Ostrava: Vašek – Breda, Šindelář, Pokorný, Sus – Stáňa, Hlinka, Hrubý, De Azevedo (46. Granečný) – Poznar (85. Panič), J. Šašinka (58. Baroš).