Tomáš Kalas prodloužil smlouvu v Chelsea, hostovat bude ve Fulhamu

Spojení Tomáš Kalas a Chelsea bude trvat i nadále. Český fotbalista v Londýně s vítězem anglické Premier League prodloužil smlouvu o čtyři roky. Zároveň bylo potvrzeno, že český reprezentant stráví následující sezonu na hostování ve Fulhamu. V týmu druhé nejvyšší soutěže prožil již velmi povedenou minulou sezonu.

„Pro Tomáše je podpis nové smlouvy v Chelsea významným oceněním, klub mu touto smlouvou projevil velkou důvěru,“ říká Viktor Kolář, hráčův manažer ze společnosti Sport Invest. „Zároveň bylo přirozenou volbou, že Tomáš následující rok stráví na hostování ve Fulhamu. Zápasy ve druhé anglické lize ho zocelily. V Česku je to podceňovaná soutěž, ale je nesmírně náročná. Tomáš se stal klíčovým obráncem Fulhamu, který o něj velmi stál take pro následující sezonu. Proto jsme tuto variantu upřednostnili před jinou nabídkou z Premier League,“ pokračoval Kolář

Sám hráč má z aktuálního vývoje pochopitelnou radost. „Samozřejmě jsem spokojený. Chelsea je jedním z největších světových klubů, být pod křídly této organizace je obrovskou ctí a nejlepší referencí do budoucna,” řekl po podpisu nového kontraktu český reprezentant. „Prioritou pro mě bylo to, abych měl v nadcházející sezoně maximální herní praxi. O variantě hostování jsme se bavili s Chelsea již při vyjednávání o novém kontraktu, je to ideální vývoj pro všechny strany. Z možných nabídek pak byl Fulham jednoznačnou variantou. Znám prostředí, klub zná mě. Základem byl velký zájem trenéra, od kterého cítím důvěru. Věřím, že následující sezona bude z pohledu Fulhamu ještě úspěšnější než ta předchozí.”

Čtyřiadvacetiletý Kalas přišel do Chelsea už v 17 letech. Na trénincích se potkával s legendami jako John Terry či Frank Lampard, v dresu mnohonásobných šampionů si připsal take několik startů v mistrovských utkáních. Důležité zápasové zkušenosti sbíral na hostováních v Arnhemu, Kolíně nad Rýnem, Middlesbrough a naposledy Fulhamu.

„Tomáš se v létě připravoval s Chelsea, aby ho trenér Conte víc poznal. S týmem absolvoval také asijské turné, v tuto chvíli se již zapojí do tréninku Fulhamu. Plán je takový, že odehraje co nejvíce zápasů ve druhé lize a v další sezoně už poskočí o patro výše. Dispozice na to má,“ uzavřel Kolář.

Pavel Pillár, Ředitel komunikace

SPORT INVEST Marketing

 

 

Napsat komentář