Mazuch mění Spartu za Anglii, bude hrát za Hull City

V prestižním životopise Ondřeje Mazucha přibude další atraktivní klub: 28letý stoper odchází ze Sparty do anglického celku Hull City, kterému má pomoci k okamžitému návratu do slavné Premier League. V klubu, který v létě převzal respektovaný ruský kouč Leonid Sluckij, podepsal Mazuch smlouvu na dva roky s následnou opcí.

„Mám velkou radost. Anglická Championship u nás nemá takový zvuk, ale je to skvělá soutěž. Myslím, že ostrovní styl fotbalu mi bude vyhovovat“ řekl Mazuch, který s týmem už několik dní trénoval. „Mám z klubu jen pozitivní zážitky. Trenér Sluckij je výborný, hodně se mnou komunikuje a je vidět, že o mě hodně stál. Výhodou je také to, že se s ním díky mému působení na Ukrajině bezproblémově domluvím.“

Mazuch jako člen úspěšných mládežnických reprezentací a velký talent začínal v Brně, poté odešel do italské Fiorentiny. Následně hrál za Anderlecht Brusel, kde se stal oporou týmu, s nímž získal titul. Z Belgie se přesunul na Ukrajinu a s mužstvem Dněpr Dněpropetrovsk se probojoval až do finále Evropské ligy. Teď po roce a půl opouští Spartu a míří do ambiciózního Hullu.

„V klubu o Ondru hodně stáli. Trenér Sluckij ho velmi dobře zná z jeho působení na Ukrajině. Ondra se k týmu připojil už na soustředění v Portugalsku, na kterém jednoznačně přesvědčil o svých kvalitách. Ve svých letech je to zkušený, ale přitom stále perspektivní stoper. Vzhledem k situaci, do které se Ondra ve Spartě dostal, považujeme za velký úspěch, že se ve spolupráci s naší anglickou kanceláří pro něj podařilo najít tohle špičkové angažmá,“ řekl Viktor Kolář, hráčův manažer ze společnosti Sport Invest.

Pavel Pillár, Ředitel komunikace

SPORT INVEST Marketing

 

Napsat komentář