Bohemka chce hrát v lize lepší roli!

Splní se přání trenéra Haška – Tři zahraniční posily – Budínský opět v Ďolíčku.

Fotbalisté Bohemians 1905 měli v uplynulém ligovém ročníku starosti se záchranou v lize, což v žádném případě v nové ligové sezóně nechtějí opakovat. Přáním trenéra Martina Haška je dokonce umístění do 8. místa.

V přípravě sehráli Klokani devět zápasů. Čtyřikrát zvítězili, třikrát remizovali a dvakrát prohráli. Zřejmě  nejvydařenější byl zápas s tureckým Rezisporem, který po dobré hře ve druhém poločasu Bohemka vyhrála 4:1. Trenér litoval, že posily Tetteh a Udrinov se  zapojili do příprav na ligu až na poslední chvíli. V průběhu sezóny by ještě některého kvalitního hráče uvítal.

Tentokrát nebyly tak tristní odchody zkušených hráčů jako před začátkem uplynulé sezóny. Prakticky příchody a odchody byly stejné, osm k osmi.   Starovým klokanem, ale opět na hostování je brankář Budínský ze Sparty,stejně jako záložník Reiter, obránce Hůlka z Mladé Boleslavi a Tetteh ze Slovácka (stále patří Srandardu Lutych), na přestup přišli zahraniční hráči  Kučič z Kidričeva  a Urdinov z Jihlavy, syn trenéra Haška Martin z hostování ze Sparty se stal hráčem Bohemians.

Z odchodů byl středem pozornosti přestup Havla do Viktorie Plzeň, zejména zaujalo ukončení smlouvy Bergra  V Ďolíčku končí Nitranský, který si hledá nové angažmá.   O přestup do zahraničního klubu se pokouší Hubínek, myslí si, že má navíc než hrát za Bohemias. Zatím se připravuje s juniorským týmem.

Pro trenéra Haška je pikantní, že úvodní zápas nového ligového ročníku bude hrát Bohemians na Letné proti Spartě, kde léta jako hráč i trenér působil. “ Pro každý tým je zápas se Spartou vždy jedním z vrcholů sezóny. Proti extrémně posílené Spartě chceme uhrát co nejlepší výsledek. Já vždycky před každým střetnutím tvrdím, že chci vyhrát. Nehovořím, že bychom se spokojili s jedním bodem,“ řekl Hašek na tiskové konferenci.  Mrzí ho, že v derby nemůže hrát syn, který byl donedávna hráčem letenského klubu.

Na zápas se moc těší obránce Michal Šmíd, který je proslulý, že střílí góly všem pražským týmům. “ Nyní bych gól raději vyměnil za vítězství! „, řekl na tiskové konferenci v  Ďolíčku.

Tisková konference: 

ČTSA (Přemysl Hrubý, kc,foto, audio, )

 

 

Napsat komentář