Nevyužitá šance Slavie – Bude hubená výhra 1:0 nad BATE stačit k postupu?

Úterní zápas třetího předkola Ligy mistrů začal v  Edenu pro  Slavii slibně. Už po dvaceti minutách vedla brankou Škody z pokutového kopu, nařízeného za faul Jablonského na Frydrycha.

Navíc běloruský tým od té doby musel hrát bez vyloučeného Jablonského a pak v hluboké defenzívě odolal, byť s velkým štěstím, a český mistr musí k odvetě do Borisova jet s hubeným vítězstvím. Otázka hamletovská: bude to stačit k postupu?  Odpověděli  bychom názorem trenéra Jaroslava Šilhavého, který den před zápasem hovořil o vyrovnaných šancích 50:50.

Avšak podle průběhu utkání, kdy se hrálo většinou na polovině Borisova, měla  Slavie  šanci vyhrát aspoň tříbrankovým rozdílem a mohla mít  vymalováno. To by však Ngadeu nesměl nedlouho po Škodově gólu zahodit stoprocentní šanci  nebo  van Buren po změně stran z vyložené pozice  vystřelit jen do brankáře a hlavně  by se nesmělo štěstí obrátit proti Slavii po  tvrdé střele Hušbauera, která orazítkovala břevno a tyč a ještě hlavička Škody, rovněž končila na tyči. V neposlední řadě nelze pominout, že německý rozhodčí hostím odpustil pokutový kop za ruku Baga pár metrů před brankou.

Nelze však opomenout zápory při stále ofenzívě slávistů: zdlouhavou kombinaci do šířky, pak četné nakopávání vysokých míčů. Centry většinou pochytal brankář nebo byly dlouhé a končily v zámezí. Chybělo i víc odvahy proniknout přízemní kombinací, spojenou s technickou dovedností, mezi obranný val soupeře.

Sílu soupeře v útoku lze očekávat až v odvetě. V Edenu  se daly jeho útočné akce počítat na prstech rukou. Nevystřelil na branku, jen třikrát mimo. Brankář Laštůvka zasahoval dvakrát, po kopu z rohu a po trestném kopu.

Jak viděl zápas trenér slavistů Šilhavý?  “ Přáli jsme si vítězství s nulou, ale bohužel jsme dali pouze jeden gól. Jestliže jsme hráli tři čtvrtiny zápasu proti deseti tak není divu, že jsme zklamáni. Šancí bylo dost, ale nejednou jsme  akce uspěchali, anebo špatně řešili. Nakopávali jsme míče do hloubky místo do stran, odkud by spíš přicházely možnosti k přímému ohrožení branky. Pojedeme do Borisova s pokorou, respektem k soupeři,  ale věřím, že to zvládneme.“

A co trenér Borisova A. Jermakovič. “ Byl to pro nás velmi těžký zápas. Vyloučení Jablonského velmi ovlivnilo zápas. Byli jsme nuceni bránit, co našemu týmu nevyhovuje, ale nakonec do nedopadlo nejhůř. Po jednogólové prohře máme ještě šanci postoupit. “

SK Slavia Praha – FC BATE Borisov 1:0 (1:0)

Branka: 20. min. Škoda z pokutového kopu. Rozhodčí: Dankert ( Německo), ŽK: Jugas, Frydrych – Signevič, Šerbitski, Buljat a Kendyš, ČK: Jablonskij (Bt.) Diváci: 18 147.

Slavia: Laštůvka – Frydrych, Jugas, Deli, Bořil – Ngadeu –  van Buren, Rotan ( 66. Mešanovič), Hušbauer, Danny (75. Mingazov). Trenér: Jaroslav Šilhavý.

Borisov:  Šerbitski –  Baga, Galdučik, Jablonskij, M.Volodko) – Dragun (90. Berezkin), Kendyš – Ivanič (24. Buljat),  A.Volodko, Staševič (78. Tuominen) – Signevič. Trenér: Aleksandr Yermakovich.

Trenér Jaroslav Šilhavý, Michal Frydrych po utkání:

ČTSA (ph,kc,) foto: www.slavia.cz

 

 

Napsat komentář