Po letní pauze míří Remus formel cup do Brna

Letošní ročník formulového poháru pod patronací Franze Woesse začal na Hockenheimu, dále pokračoval na okruzích Imola, RedBullRing, Spa a Lausitzring a po letní dovolenkové pauze uvidíme závodníky Remus F3 Cupu i v Brně na Masaryk Racing Days.

S pěti letošními vítězstvími se zatím drží na čele Sandro Zeller ze Švýcarska s Dallarou 306 Volkswagen, který zatím v deseti závodních jízdách nasbíral rovných 200 bodů. Jedno vítězství ze zatím posledního závodu na Lausitzringu mu uzmul jeho největší letošní soupeř Phillip Regensperger z Německa s Dallarou 305 Spiess a třetí místo zatím patří vítězi jednoho klání ve Spa, tedy Kurtu Böhlenovi ze Švýcarska, který pilotuje Dallaru 308 Spiess.

V dalším pořadí hraje prim značka Mercedes se čtvrtým Marcelem Toblerem s Dallarou 308 Mercedes a pátým Italem Andreou Cola s Dalalrou 312 Mercedes. Na Redbullringu jsme viděli i Poláka Karkosika s Dallarou 308, který se loni objevoval v Carboniacupu a dokonce potkáváme i Ira Tima Bucklaye na Dallara 302 Toyota. V celkové klasifikaci figuruje i český zástupce Antonín Sůs s Dallarou 302 Opel, kterému patří 18. místo.

Klasifikace F3 Trophy patří formulím s datem výroby 1992-2007. Tam zatím vede Sandro Zeller se 150 body, před Dr. Ulrichem Drechslerem na Dallara 305 Spiess a Manfredem Langem s Dallarou 305 Spiess. Náš Antonín Sůs je zatím na čtvrté příčce, kterou bude chtít brněnským závodem jistě vylepšit.

Klasifikaci Formel Renault 2,0 vede Thomas Aregger ze Švýcarska.

V klasifikaci F4 vede Michael Santos s formulí BMW, o třetí až čtvrté místo se dělí Petr Semerád a na pátém místě figuruje před posledními dvěma závodními víkendy Filip Turek na Van Diemen.

Jednotlivé výsledky a pořadí nalenete zde.

Vláďa Rožánek

Remus formel Cup 2017, foto Rolf Schindler

Napsat komentář