Devátou posilou Sparty Georges Mandjeck

Letní posilou s pořadovým číslem devět se stává osmadvacetiletý středový záložník Georges Mandjeck, který přestupuje z francouzských Mét.

Kamerunský reprezentant, který se v tomto roce stal africkým šampionem, má ze zahraničí bohaté zkušenosti – v Německu působil ve Stuttgartu a v Kaiserslauternu, ve Francii v Rennes a Auxerre, poté zkoušel štěstí v tureckém Kayseri Erciyesspor.

Od roku 2015 Mandjeck působí ve francouzských prvoligových Métách, v jejichž dresu nastřádal už 56 startů.

Za kamerunskou reprezentaci si Georges zahrál na Olympijských hrách v roce 2008, největšího úspěchu za první mužstvo ale dosáhl teprve nedávno. V září totiž s Kamerunem zvítězil na Africkém Poháru národů.

Mandjeck se k týmu připojí v pátek po generálce s Vitesse.

Georges Mandjeck jako poslední dílek Stramaccioniho skládačky věří, že s novým týmem bude úspěšný v boji o titul i Ligu mistrů.

„Jsem moc rád, že jsem se mohl stát hráčem Sparty. Je to velký tým s velkými ambicemi. Je to pro mě velká příležitost tady být a bojovat o úspěchy,“ hlásil kamerunský reprezentant bezprostředně po podpisu smlouvy na Letné.

Rodák z kamerunské Doualy má mimo své domoviny zkušenosti z německé, francouzské a turecké ligy. Teď si v Evropě vyzkouší čtvrtou, tu českou.

„Rád ji poznám. Rád bych si také se Spartou zahrál Ligu mistrů. Vím, že sezona bude náročná, protože tu je ještě jeden silný tým, ale myslím, že Sparta je také silná, a že se popereme o to, abychom na konci sezony byli úspěšní,“ uvedl Georges.

V rozhodování o novém angažmá byl pro vítěze letošního Poháru afrických národů zájem Andrey Stramaccioniho, který si středního záložníka v Métách sám vyhlédl.

„S trenérem jsem mluvil v týdnu a byl jsem velmi spokojený. Je pro mě důležité, že mi během mého rozhodování sám zavolal a mluvil se mnou o týmu. Měl zájem, abych tady hrál, navíc mě znal z dřívější doby z francouzské ligy. To je pro mě důležité. Chci se tady stát důležitým hráčem a se spoluhráči se rvát o titul,“ řekl Mandjeck.

V letenské kabině bude pochopitelně naprostým nováčkem, rád ale pozná hráče, se kterými už ze své dřívější kariéry měl co dočinění.

„Neznám tu všechny, ale některé hráče ano. Semiha Kayu znám z Galatasaraye, když jsme proti sobě hráli s Kayseri. Michala Kadlece zase z Německa z dob, kdy jsem hrál za Stuttgart. A taky Tomáše Rosického, kterého jsem sledoval v televizi v anglické lize, to je velký hráč. Hrozně rád všechny poznám a stanu se jejich spoluhráčem,“ popisoval Georges.

K týmu se Mandjeck připojí koncem týdne a generálku s Vitesse tak ještě neodehraje. Nad jeho případným startem v prvním duelu třetího předkola Evropské ligy pak vinou tréninkového manka taktéž visí otazník.

„Ještě nejsem připravený, s tréninkem jsem totiž kvůli národnímu týmu a Konfederačnímu poháru začal teprve před týdnem. Moc času ale nepotřebuju, jen pár dní na to, abych byl zase fit a mohl začít hrát ligu,“ dodal Mandjeck.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz

 

Napsat komentář