Sparťanské přestupové léto pomalu končí!

Bouřlivé přestupní léto na pražské Letné pomalu končí, tím více rostou očekávání před novou ligovou sezonou. Generální ředitel Adam Kotalík se na předsezónní tiskové konferenci vyjádřil k nejpodstatnějším faktům, které se na Letné udály.

„V létě se ve Spartě, hodně změnilo. Vstupujeme do nové sezony s novým trenérem, realizačním týmem a zejména s pozměněným hráčským kádrem. Od poslední tiskové konference přišli tři další noví hráči, takže Spartu z české ligy posílili do zálohy Vukadinović a Ćivić, do obrany Štetina a brankář Dúbravka, ze zahraničí Janko, Ben Chaim, Plavšić a Kaya. Takže sparťanský rozpočet nezůstane na stejné výši, jako v posledních sezonách,“ informoval Kotalík.

„Nemáme ještě všechny transfery dotažené do konce, proto nemohu specifikovat konkrétní finanční čísla. Ale je jasné, že rozpočet klubu dost narostl,“ dodal Kotalík, který naznačil, že před startem sezony se může Sparta dočkat ještě jednoho nového hráče.

„Přestože je kádr téměř uzavřený, stále probíhají jednání o příchodu středního záložníka, ale konkrétní být nemůžeme, je to hráč ze zahraničí,“ prozradil zástupcům médií sparťanský generální ředitel.

Sparťanští fotbalisté se střetnou ve čtvrtek v posledním přípravném zápase v Generali areně na Letné s nizozemským týmem Vitesse Arnhem. Trenér Sparty Andrea Stramaccioni chce poslat do zápasu nejsilnější možnou sestavu. Na dnešní tradiční tiskové konferenci před novým ligovým ročníkem 2017 – 2018 hovořil o dosavadním průběhu přípravy, letních posilách o největších soupeřích pro nadcházející sezónu.

„Během přípravného období jsme hodně experimentovali a snažili jsme se poznat všechny hráče. Zároveň jsme se snažili je poznat v zápasech. Pro čtvrteční zápas musíme respektovat zdravotní stav hráčů, ale chceme postavit tu nejsilnější možnou základní sestavu. Možná, že Tomáš Rosický nenastoupí od úvodní minuty. Nechceme u něho riskovat a být nedočkaví. Je velmi důležité, aby se dobře uzdravil a byl připravený na sto procent do zápasů. V současné době je v plném tréninku, ale po dalších trénincích se rozhodneme, zda nastoupí a na kolik minut,“ řekl v úvodu tiskové konference sparťanský kouč.

„Vedení Sparty s Tomášem Požárem udělalo skvělou práci a získala nejlepší hráče z české ligy Lukáše Štetinu a Vukadina Vukadinoviće. Další posily jsme neustále konzultovali s vedením klubu. Zatím to vypadá, že tři nebo čtyři hráči mohou být v základní sestavě od začátku ligové sezóny, s ohledem na jejich zdravotní stav. Například Tal prošel zdravotní prohlídkou bez problémů. Ale zranil se v posledním utkání sezóny, následně skončila sezóna, jenže nebyl dostatečně léčen. Jeho zranění není vážné, jen jsme u něho nechtěli riskovat, že začne trénovat nedoléčený a jeho stav se zhorší,“ dodal trenér.

„Snažili jsme se najít hráče s „desítkou“, takže hráč, kterého jsme oslovili byl mimo finanční možnosti Sparty. Tak jsem se rozhodl, že budeme hledat hráče, který bude mít velké schopnosti klasické desítky. V klubech ze Serie A nemají hráče pro tuto důležitou pozici, proto využívají hráče z jiných pozic. Zejména bychom si přáli, aby to hrál Tomáš Rosický, ale zatím nemůžeme na něho spoléhat. Tento post může hrát například David Lafata nebo jiní útočníci, například Wesley Sneijder, jenže jeho finanční požadavky byly mimo naše možnosti,“ informoval trenér Stramaccioni.

„Budeme vycházet ze základního rozestavení se čtyřmi obránci a třemi záložníky, kteří budou mít rozdílné herní úkoly. Hrát chceme s dvěma křídly, která by se měla stahovat v průběhu zápasu do středu hřiště k hrotovému útočníkovi. Ale to můžeme různě měnit. Potřebujeme zejména čas pro hráče, aby pochopili, co od nich chceme, nemám o ně strach, protože všichni hráči jsou velmi koncentrovaní a dost učenliví. Od týmu očekávám v každém zápase od začátku velké nasazení a důraz,“ upřesnil sparťanský trenér a dodal,“ Kapitánem zůstává David Lafata. Respektuji rozhodnutí vedení, že byl kapitánem před mým příchodem, takže je náš kapitán.

„ Co se týká našich největších soupeřů, Slavia měla velmi dobrou herní přípravu, úspěšně doplnila hráčský kádr z minulé sezóny, kdy vybojovala mistrovský titul. Takže bude náš největší soupeř, rovněž plzeňská Viktorka bude velmi nebezpečná, o tom jsem se přesvědčil v minulé sezóně, kdy jsem viděl její zápasy,“ řekl na adresu největších rivalů v boji o titul.

Sparťanský tým vstoupí do nového soutěžního ligového ročníku opět s kapitánem Davidem Lafatou. Nejlepší sparťanský střelec je rozhodnutý odvést v průběhu nového ročníku na hřišti maximum.

„Na hodnocení nových hráčů je zatím brzo, odehráli jsme několik přípravných zápasů, přesto bych všechny hráče hodnotil až po soutěžních zápasech, které jsou rozedmě nejdůležitější. Doufám, že všichni noví hráči budou posilami a  Spartě svým výkonem pomúžou, aby byla úspěšná,“ řekl Lafata na tiskové konferenci před startem nové fotbalové sezóny a čtvrteční generálkou s VItesse.

foto CPA

„Změn a příchodů bylo hodně, navíc letní přestávka není tak dlouhá. Jsem zvědav, jak rychle si to sedne. Potřebujeme se dát dohromady, protože nás čekají předkola Evropské ligy, ve kterých chceme být úspěšní,“ pokračoval David.

Sparťané se ve čtvrtek večer v průběhu generálky s Vitesse dozví soupeře pro třetí předkolo Evropské ligy, zda budou hrát s kazašským Pavlodarem nebo CZ Bělehrad. Úvodní zápas v Kazachstánu skončil remízou 1:1.

„Každopádně musíme počkat na čtvrteční odvetu, ale všichni tušíme, že pojedeme do Bělehradu. Je to jeden z nejtěžších soupeřů, ale chceme postoupit do skupiny, takže musíme tým z Bělehradu porazit,“ řekl David, který nastupoval během letní přípravy na více postech, v útoku a na pozici podhrotového hráče.

„Je mně to celkem jedno, na jakém postu hraji, jsem hlavně rád, že hraji, takže budu pracovat v zápasech na maximum,“ řekl s úsměvem letenský útočník.

Tisková konference: Generální ředitel Adam Kotalík, trenér Andrea Stromaccioni, kapitán David Lafata: 

Čtsa, kc, foto: www.sparta.cz, cpa,

 

Napsat komentář