Sparta do Srbska nebo Kazachstánu

Sparťanští fotbalisté se střetnou ve třetím předkole Evropské ligy s lepším týmem z dvojice Pavlodar – CZ Bělehrad, rozhodl dnes los ve švýcarském Nyonu.  

První zápas mezi Kazachstánem a Srbskem skončil remízou 1:1 na půdě kazašského celku, když oba góly padly z pokutových kopů. Za hosty se trefil Boakye, za domácí vyrovnal v 93. minutě Zivkovic.

Odvetný zápas se hraje příští týden ve čtvrtek 20. července, kdy Sparta hostí v generálce před novým ročníkem HET ligy na pražské Letné Vitesse Arnhem.

Utkání 3. předkola se hrají ve čtvrtek 27. července, odveta o týden později 3. srpna. První zápas bude hrát Sparta na hřišti soupeře.

Tým z Bělehradu skončil v uplynulé sezóně srbské nejvyšší fotbalové soutěže na druhém místě o tři body za Partizanem Bělehrad. V letních přestupech přišel do Sparty z CZ Bělehrad záložník Srdjan Plavšić, který si možná zahraje proti svému bývalému klubu.

Pavlodar je účastníkem nejvyšší fotbalové soutěže v Kazachstánu. Účast v Evropské lize si zajistil třetím místem v ročníku 2016. V současné sezóně je po dvaceti odehraných kolech na čtvrtém místě se ztrátou sedmi bodů na třetí místo. Mužstvo Pavlodaru vyřadilo v prvním předkole Evropské ligy bulharský tým Dunav Ruse 2:0 venku a 1:0 doma.

Ze srbského celku přišel v létě na Letnou Srdjan Plavšić, z Bělehradu pochází Vukadin Vukadinović, který by se rád případně podíval domů, ale jeho start v úvodním utkání je nejistý z důvodu zranění z přípravného zápasu s Ingolstadtem.

„Musí se odehrát ještě druhý zápas, přesto si myslím, že bělehradský klub je kvalitnější, navíc má k dobru pozitivní výsledek z venkovního zápasu. V domácím prostředí doufám vyhraje, já zavítám domů,“ uvedl Vukadin.

„Pro Srdjana to bude určitě lepší, protože působil v Bělehradu a do Sparty přišel z tohoto klubu. Pro mě to byl tým, který společně s Partizanem byl nejsilnějším fotbalovým klubem v zemi. Byl by to hodně nepříjemný soupeř, který hraje na stadionu s kapacitou padesát tisíc diváků, takže bude určitě vyprodáno. Jsou to fotbaloví fanatici, určitě by vytvořili bouřlivou diváckou atmosféru. Pokud se s nimi střetneme, tak věřím, že bychom uhráli dobrý výsledek na úvod a následně postoupili doma,“ pokračoval Vukadin.

„Dostal jsem v přípravném zápase nepříjemnou ránu do kotníku, takže jsem si kotník zvrtnul. Doktor po vyšetření říkal, že je to výron a do čtrnácti dnů bych měl být v pořádku. Den ode dne se to lepší, tak věřím, že budu brzy zpět na hřišti,“ dodal Vukadin.

Čtsa, kc, zdroj: www.sparta.cz

 

Napsat komentář