Nikola Janković přestupuje do Jablonce

Pravý obránce ze Srbska Nikola Janković nebude v Jablonci hostovat. Na sever Čech totiž přestoupil z NK Krško a podepsal na Střelnici dvouletý kontrakt.

Místo a datum narození: Lazarevac, 7. ledna 1993 (23 let)

Výška: 179 cm

Váha: 69 kg

Pozice: pravý obránce

Národnost: srbská

Předchozí kluby: NK Krsko (SLO), FK Čukarički, FK Kolubara Lazarevac, Borac Lazarevac

Zápasy v české lize: 12 utkání / 2 asistence

Čtyřiadvacetiletý obránce zažil v české lize půlrok, kdy v Jablonci hostoval z NK Krško. Po vydařeném působení během jarní části sezony, kdy se zapracoval mezi stabilní členy základní sestavy, přišel další krok pro srbského fotbalistu. Nikola Janković do Jablonce přestoupil a podepsal smlouvu na dva roky do 30. června 2019.

„Jsem spokojený, že jsem v Jablonci podepsal smlouvu. Byl jsem tady na hostování půl roku, kdy jsem se dobře seznámil s hráči i prostředím a pochytal jsem hodně českých slovíček. Chtěl bych vedení klubu poděkovat za důvěru a těším se na další spolupráci. Budu makat ještě víc, abych prokázal kvalitu a pravidelně hrál první ligu,“ řekl po podpisu obránce Nikola Janković, který bude i nadále intenzivně pracovat na vylepšení svých jazykových znalostí. „Něco už jsem se stihl naučit. Třeba pohovory s trenérem mám v češtině a nepotřebuji překládat. Učím se češtinu i doma a pomáhají mi i spoluhráči,“ dodal Janković

Už od svých 19 let nastupoval Janković pravidelně v druhé nejvyšší srbské soutěži v dresu FK Kolubara Lazarevac. V lednu 2013 přestoupil nadějný pravý obránce do FK Čukarički a ještě v rozjeté sezóně přispěl k postupu bělehradského klubu do nejvyšší soutěže. V následujících třech sezónách Čukarički patřilo mezi štiky ligy a vždy dokázalo získat místo v pohárech.

V minulém ročníku si Čukarički zajistilo místo v Evropě díky umístění v lize a v létě 2016 si v prvním kvalifikačním kole o Evropskou ligu poradil s kazachstánským Ordabassy i díky jedné asistenci Jankoviće v odvetném zápase. Pak už ale nestačili Srbové na maďarský Videoton a vypadli po výsledcích 0:2 a 1:1. Srbský obránce poté přestoupil do slovinského NK Krško, odkud hostoval celou jarní sezónu v Jablonci a nyní přichází na sever Čech na přestup.

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace, tiskový mluvčí

FK Jablonec

 

Napsat komentář