Sparťané den pro regeneraci

Po utkání s Dynamem Kyjev, v němž na sparťanech byla znát únava, naordinovali v pondělí trenéři hráčům volnější režim.

Na dopolední tréninkové jednotce chyběla většina z fotbalistů, kteří v neděli odehráli proti ukrajinskému týmu větší porci minut. Ti se věnovali regeneraci, svěřili se do péče fyzioterapeutů, nebo spolu s kondičními specialisty pracovali v posilovně.

Zbytek týmu včetně Tomáše Rosického nebo Eldara Ćiviće, který se po zdravotních potížích pomalu vrací do plné zátěže, zamířil na tréninkové hřiště. Nejprve se hráči rozehřáli bagem, ve kterém exceloval asistent trenéra Roberto Muzzi, který ze své hvězdné kariéry rozhodně nic nezapomněl. Hráče poté čekala hra, zatímco brankáři se věnovali intenzivnímu tréninku pod vedením trenérů Zítky a Galinoviće.

Po obědě přišla špatná zpráva, zdravotní potíže Néstora a Lukáše Váchy si vyžádají důkladnější vyšetření, a tak oba záložníci zamířili z Bad Häringu předčasně domů.

Pondělí bylo v Rakousku prvním mediálním dnem – za sparťany na tréninkové hřiště dorazili zástupci českých a rakouských medií, mediální povinnosti čekaly Lukáše Marečka a Marca Janka.

Novináři taktéž sledovali i odpolední tréninkovou jednotku, během níž bylo mužstvo znovu rozděleno na hřiště, do posilovny, na regeneraci a k fyzioterapeutům.

Sparťanská výprava v Bad Häringu se rozrostla o šest členů. Pro duel s Ingolstadtem, který sparťané odehrají ve středu v Angerbergu, tým doplnilo šest hráčů juniorského týmu.

Do hotelu Das Sieben v úterý krátce po poledni dorazili Jan Pavlík, Vojtěch Čmelík, Matěj Sváta, Jan Špaček a také Youssouf Dao s Lamine Traorém, kteří se k juniorce připojili nedávno a jejichž přestup do Sparty se administrativně dotahuje.

Všech šest juniorů se zapojí do odpoledního tréninku, který na hřišti v Bad Häringu začíná v 18:00 hodin.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz

 

 

Napsat komentář