Tým Sparty pracuje zodpovědně a poctivě

Sparťanský tým má za sebou téměř celé soustředění ve Františkových Lázních, které je prvním ze dvou letních soustředění pod vedením nového realizačního týmu včetně hlavního kouče Andry Stramaccioniho.

„Tým pracuje velmi dobře, ukázal dobrý charakter a jsme spokojení s tím, jak pracují všichni hráči,“ hodnotil kouč na úvod setkání se zástupci médií.

„Každý trenér a realizační tým má svou představu o tom, jak by mělo soustředění vypadat. My to máme založené na několika klíčových bodech a jedním z nich je i kvalitní a precizní fyzická příprava. Zároveň pracujeme i na mentální odolnosti všech hráčů, což je také velmi důležité,“ pokračoval kouč.

„Zatím jsem neměl šanci poznat českou mentalitu do detailů, to se mi povede až postupem času. My jsme tu ale především pro to, abychom do hráčů vštěpili mentalitu, kterou přinášíme my. Když mě vedení Sparty oslovilo, tak věděli, co ode mě čekat a co chci dokázat. Je to o tom, abychom s kolegy z realizačního týmu předávali to nejdůležitější na tým,“ uvedl Andrea Stramaccioni.

„Tomáš Rosický pracuje velmi tvrdě, ale nikdo na něj netlačí, aby něco uspěchal, protože je opravdu velká osobnost, což je vidět, i když nemůže být v plném tréninku. Předává spoustu cenných zkušeností ostatním a je opravdu důležité, aby se vrátil v ten správný moment,“ řekl kouč na adresu Tomáše Rosického.

„Česká republika se vyvíjí a roste jako celek a s tím se vyvíjí i fotbalová scéna. Takhle to funguje i v ostatních zemích. Vnímám, že česká liga dokáže přivábit zahraniční hráče, což je důkazem toho, že se Česká republika i fotbal zde vyvíjí dobrým směrem,“ prohlásil trenér.

„Mou prioritou je, aby tým byl pohromadě, co nejdříve včetně nových hráčů, protože vím z vlastní zkušenosti, že je důležité, aby se nově tvořící tým byl spolu pohromadě hned od začátku. Čeká nás náročné léto včetně kvalifikace o účast ve skupině Evropské ligy, i z toho důvodu chci mít tým pohromadě, co nejrychleji a pracujeme na tom,“ dodal trenér.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz

Napsat komentář