Nikdo mi nevolá, nikdo mi to nebere, hlásí hokejová legenda Jágr

Zdálo se, že by nemuselo jít o nepříjemné čekání. Jaromír Jágr stále nemá uzavřenou novou smlouvu v NHL, reálnou variantou dlouho bylo (a snad i je), že legendární osmašedesátka zůstane na Floridě. Ostatně pozitivně v tomto ohledu mluvil také generální manažer klubu Dale Tallon. Jenže v sobotu se otevírá trh s volnými hráči a Jágrův kontrakt s Pantery stále nikde. Olympijský vítěz z Nagana a jedna z největších legend světového hokeje to bere s nadhledem.

Kladenský odchovanec a česká hokejová ikona neztrácí humor. Jágr je stále v dobré náladě. „Pořád čtu, že všem volným hráčům volá deset až dvanáct týmů. Mně nikdo nevolá. Já se naopak snažím volat jim, jenže nikdo mi to nebere,“ napsal Jágr na svém twitterovém účtu.

Vzápětí připojil na zmíněný účet dvě fotografie: první je starší snímek, na němž Jágr s úsměvem telefonuje. Na druhé fotografii smutně sleduje mobilní telefon. „Rok 1994 – všichni manažeři volali, 2017 0 žádný telefonát,“ doplnil ještě. Nicméně nechyběl tradiční smajlík, český útočník je evidentně nad věcí.

Jakmile se zprávy z Jágrova twitteru rozlétly po světě, hned se ozvalo několik zájemců. Ze svých účtů reagovali zástupci ruských týmů Chabarovsku a Kazaně, místo ve španělské Jace z recese nabídl Jágrovi kouč Bobby Robins, který před časem sehrál tři zápasy NHL za Boston. Psali ale především fanoušci,možná nejvíc ti z Montrealu, ale i z Philadelphie, Pittsburghu a dalších klubů.

Dosud se zdálo být nejpravděpodobnější, že Jágr dál bude oblékat dres Floridy. V podobném duchu hovořil i generální manažer Dale Tallon. „Pravidelně jednám s agentem Petrem Svobodou, hovořili jsme spolu včera a pokračovat určitě budeme i zítra,“ uvedl. Příčinou, proč zatím nedošlo k dohodě, je patrně finanční stránka kontraktu. V minulé sezoně si Jágr i s bonusy vydělal 5,155 miliónů dolarů, Panteři nyní nabízejí nejspíš nižší částku.

V sobotu se otevírá trh s volnými hráči, pokud nedojde k bleskové dohodě, mohou pak s Jágrem jednat i jiné týmy NHL. Tallon nicméně nepropadá panice. „Pořád máme dost času. Do září, do října,“ řekl. Jágr přišel na Floridu v létě 2015, s klubem dvakrát podepsal roční smlouvu. Klapne to i do třetice?

Čtsa, zdroj: www.hokej.cz (hokejka)

Foto: foxsports.com

 

 

Napsat komentář