Fotbalová škola Petra Čecha se rozšiřuje, přijedou i malí fotbalisté z Číny

I v Číně zatoužili zatrénovat si s brankářem Petrem Čechem – na tradiční týdenní kemp dorazí do České republiky kromě třiceti čínských dětí také po dvou zástupcích z Norska, USA, Spojených arabských emirátů a jedna účastnice z Irska. Ti všichni se sjedou jen kvůli Fotbalové škole Petra Čecha. Ta se koná už podvanácté a poprvé v historii opustí hranice Prahy. Pořadatelé totiž nově připravili dva turnusy: jeden bude klasicky na Strahově v tréninkovém centru Sparty, druhý ve Zruči u Plzně.

„Vzhledem k velkému zájmu o Fotbalovou školu v roce 2016 jsme hned po jejím konci začali zvažovat, jak pro letošní rok navýšit kapacitu a zároveň udržet vysoký standard školy. Rozhodnutí o druhém turnusu podpořil i velký zájem o listopadovou předregistraci,“ říká šéf mládežnické akademie Jiří Fousek.

Ve Zruči mají účastníci sraz v pátek 30. června, v Praze pak o den později. Dřív než obvykle se začíná kvůli tomu, že se Petr Čech musí už 3. července hlásit v Anglii na přípravě Arsenalu, jehož čeká turné v Austrálii. Než se 35letá brankářská legenda začne chystat na svou třetí sezonu v dresu tradičního londýnského klubu, jako vždy navštíví všechny účastníky své školy. Těch bude 105 v Praze, která je určená pro děti od 7 do 15 let, dalších padesát mladých fotbalistů (11-15 let) se na slavného fotbalistu bude těšit ve Zruči.

Oproti minulému roku se počet registrovaných dětí navýšil o 40. Většinu míst zabrala výprava z čínské provincie Šen-čen. Číňané byli přidělení do pražské skupiny na Strahově, kde je k dispozici parádní zázemí tréninkové akademie Sparty. Děti ve Zruči budou ubytovány v místním Sport hotelu a trénovat budou na hřištích oddílu TJ Zruč, která jsou v těsném sousedství hotelu. Účastníci nepřijdou o nic, na co byli zvyklí v Praze – kvalitní tréninky, regenerace, bohatý doprovodný program a samozřejmě setkání s Petrem Čechem. Ten má v plánu v sobotu navštívit Zruč, k níž má díky své rodině osobní vztah, v neděli pak Prahu.

„Na Fotbalovou školu se těším, tak jako každý rok. Když člověk může udělat radost dětem, vidět jejich nadšení, že je to upřímně baví, to mě pak nabíjí pozitivní energií,“ pravil Čech. „Jsem rád, že se nám už dvanáct let daří školu provozovat a shánět sponzory, aby mohla fungovat na nejlepší úrovni se vším všudy. Zájem je nejen z Česka, ale i ze zahraničí. To ukazuje, že to děláme dobře. Právě kvůli stále narůstajícímu zájmu dětí jsme letos poprvé udělali školu na dvou místech. Jsme pyšní na to, že pokračujeme v nastavené tradici a děti se k nám vracejí, protože se jim u nás líbí.“

Stejně jako před rokem se Fotbalové školy zúčastní i dva trenéři z Arsenal Soccer School, kteří ukáží, jak se trénuje v jejich klubu s heslem: „Play the Arsenal way“. Pět nejlepších účastníků se může těšit na týdenní srpnový pobyt právě v Arsenal Soccer School v Londýně. Výběr dětí bude probíhat na základě fotbalových dovedností, posuzovat se bude také chování mimo trénink a znalosti anglického jazyka.

Pavel Pillár, ředitel komunikace,

SPORT INVEST Marketing

 

 

 

Napsat komentář