Do Slavie tři zkušení zahraniční hráči, Pavlenka do Brém – V Edenu se objeví i tři čeští mladíci

Na úterní tiskové konferenci vedení fotbalové Slavie představilo tři významné zahraniční posily, Portugalce Dannyho, Turka Altintopa a Ukrajince Rotaně, který se už v červeno-bílém dresu objevil v  přípravném utkání s Viktorií Žižkov.

Jsou to vesměs zkušení borci ve věku 33-35 let, všichni byli reprezentanty svých zemí,  v současmé době byli volnými hráči .

Danny byl kapitánem Petrohradu, s nímž slavil i vítězství v Super poháru. V portugalské reprezentaci  byl dobrým nahrávačem  Ronalda. Je ofenzivní záložník, který může hrát i v útoku a je velmi dobrým střelcem.

Halil Altintop přichází z Augsburgu, ale má za sebou angažmá v dalších třech německých klubech. Má bratra, dvojče Hamita, který rovněž hraje bundesligu. Stejně jako Danny  je Altintop ofenzivní záložník.

Ruslan Rotan je s 35 lety z nových  posil nejstarší. Přichází z Dněpropetrovska a také on je záložník.

Slavie  chce skloubit zkušenost starších hráčů s mladší generací, proto se ohlédla i po hráčích z českých klubů.  A tak do Edenu zamíří Trubač z Hradce Králové, Chaluš z Příbrami a Panák z Karviné. Chaluš hrával v klubu v obraně, Trubač a Panák jsou záložníky.

Po  Barákovi a Lüftnerovi odchází do zahraničí třetí muž základní sestavy minulé sezóny, brankář Pavlenka. Splní se mu přání hrát bundesligu ve Werderu Brémy, který ovšem musí svou nabídku podstatně navýšit. Pavlenka dostal zelenou poté, kdy  Slavii  se upsal Laštůvka z Karviné. Do Slavie se z hostování v Liberci už nevrátí Mihalík, stane se hráčem polského Krakova.

Je jisté, že na hostování nebo i na přestupy Slavie ještě některé hráče uvolní,  trenér  Šilhavý počítá v kádru s 22 hráči  a třemi brankáři.

Nyní velkým cílem slávistů je postup z třetího kvalifikačního kola  do základní  části Ligy mistrů. Rozhodne s e o tom v zápasech s dosud neznámým soupeřem 25. července a 1.srpna. To budou zápasy pravdy!

ČTSA (Přemysl Hrubý)

Foto: www.slavia.cz

 

 

 

 

 

Napsat komentář