Fanoušci při evropském šampionátu v malém fotbalu přispěli na Nadační fond Emil

Brno – Také charitativní podtext mělo mistrovství Evropy v malém fotbale, které od 9. do 17. června hostily brněnské Lužánky. Asociace malého fotbalu České republiky se spojila s Nadačním fondem Emil, na jehož podporu hostesky při utkáních Eura vybíraly dobrovolné příspěvky.

V pátek předal prezident české i Světové federace malého fotbalu Filip Juda pokladničku vedoucímu projektů Nadačního fondu Emil Pavlu Zbožínkovi. Fanoušci při turnaji přispěli sumou 43 907 korun. „Od začátku jsme se domluvili s Asociací malého fotbalu, že celý výtěžek půjde na podporu nevidomých futsalistů z Avoy MU Brno. Výtěžek Nadační fond Emil dorovnal na padesát tisíc korun, kterou jim předáme. Částku využijí na účast ve středoevropské lize,“ sdělil Zbožínek.

Organizátoři šampionátu v malém fotbalu se také aktivně zapojili do šestého ročníku Evropských her handicapované mládeže, které předcházely kontinentálnímu klání malého fotbalu. Český reprezentační výběr do 21 let sehrál dvě exhibiční utkání s týmem nevidomých futsalistů Avoy MU Brno.

Hráči národního mužstva malého fotbalu měli samozřejmě také zakryté oči. „Myslím si, že se to vydařilo a jsem přesvědčený, že i Nadační fond Emil bude spokojený. Jsem jedině rád, že se nejednalo pouze o vybírání peněz, ale že se nám podařilo spojit a vzájemně propagovat naše aktivity, ať už na náměstí Svobody, nebo za Lužánkami při mistrovství Evropy. Doporučuji organizátorům všech významných akcí v České republice, aby se podobným způsobem spojovali, protože je to oboustranně velice přínosná akce,“ uvedl Juda.

Jaroslav Kára, tiskový ME 2017,

Foto: Deník/Attila Racek,

Napsat komentář