Pastrňák nejmladším vítězem Zlaté hokejky 2017 – Dvanáctinásobný rekordman Jágr skončil osmý

V pražském Fóru  byli v úterý večer  odměněni nejlepší hráči ve 49. ročníku ankety Zlatá hokejka. Vítězem se stal útočník Boston Bruins David Pastrňák. V 21 letech je nejmladším vítězem v historii ankety.

Pastrňák měl mimořádnou sezónu. V  základní části NHL  získal 70 bodů za 34 gólů a 36 asistencí v 75 zápasech. Na mistrovství světa byl naším nejproduktivnějším hráčem. Zvítězil ve všech třech kolech ankety, v konečném hodnocení měl o 49 bodů víc než druhý  Jakub Voráček z Philadephia Flyers.

Mezi deseti nejlepšími kralují útočníci, jejich hegemonii narušil jen brankář Pavel Francouz a obránce Radko Gudas. Zmínky si zaslouží 45letý Jaromír Jágr, dvanáctinásobný vítěz Zlaté hokejky. I tentokrát se umístil mezi nejlepšími, patří mu osmé místo.

Celkové pořadí

1.David Pastrňák (Boston)   598 bodů

2.Jakub Voráček (Philadelphia)  549

3.David Krejčí (Boston)    383

4.Radko Gudas (Philadephia)   363.

5.Pavel Francouz (Čeljabinsk)   343

6.Jan Kovář (Magnitogorsk)   340

7.Ondřej Palát (Tampa Bay)    308

8.Jaromír Jágr (Florida)    295

9.Radim Vrbata (Arizona)  276

10.Michael Frolík (Calgary)   175

Vítězný David Pastrňák  měl z prvenství nelíčenou radost. Zdůraznil, že  měl báječné spoluhráče v klubu i v reprezentačním týmu. “ Jen mě mrzí, že v nároďáku jsme skončili ve čtvrtfinále, které je měřítkem úspěchu či nezdaru. Moc děkuji rodičům, že mě od prvních krůčků na ledě neustále podporují. Bez jejich pomoci bych se nedostal mezi nejlepší hokejisty. Vítězství v anketě je pro mě velkým povzbuzením. “

Na slavnostním večeru byl oceněn i nejlepší sledge hokejista Michal Geier z Karlových Varů, nejlepší hokejistka Tereza Vanišová z Univerzity of Maine a  nejlepší junior Martin Nečas z brněnské Komety.

David Pastrňák:

ČTSA (Přemysl Hrubý)

Foto: www.cslh.cz

Napsat komentář