Konečně pódium

La Solitaire URGO Le Figaro

  1. června bylo na mole v Concarneau opět rušno. Závodníci La Solitaire URGO Le Figaro se totiž připravovali na třetí etapu – krátký 120mílový sprint kolem ostrova Belle-île zpět do Concarneau. Mezi nimi i Milan Koláček, který se dobře vyspal a předvedl parádní start. Sledovat 42 lodí Figaro jako na předoboční kurz za přibližně 15uzlového větru opouštějí startovní čáru a točí první bójku pod vedením Adriana Hardyho a Milana Koláčka byla prostě nádhera.

Za další otočnou bójí lodě nasadily spinakry a Milan se stále držel na čelních pozicích. Skvělá rychlost mu vydržela až ostrovu Belle-île, který točil na šestém místě. Se spinakrem to Milan prostě umí, a to se potvrdilo i nyní. Cesta zpět ale znamenala křižování a Milan s těmi nejlepšími krok neudržel, zaostával v rychlosti. Přesto se až do rána držel v první desítce. Pak se sice propadl a cílovou čárou projel dnes kolem poledne na celkovém 22. místě. Mezi nováčky ale vybojoval 3. místo, těsně před cílem porazil svého největšího soupeře Pierra Le Bouchera o 25 vteřin. Etapu vyhrál Nicolas Lunven a vede také celkové pořadí. V něm se Milan posunul již na 20. místo.

Na mole Milan nejprve neskrýval zklamání: „V závěru jsem neměl rychlost a nedokázal jsem přijít na to, jak loď nastavit, aby zrychlila. Vím, že plavba na stoupačku ve středním větru je moje slabina, a to se jen potvrdilo.“ Pak se přeci je usmál: „Start se mi ale povedl, jel jsem levobokem po čáře, pak stačilo jen odpadnout a co nejrychleji nabrat rychlost. Navíc u startovní lodě byla skrumáž a lodě se tam vzájemně brzdily, toho jsem využil. Jsem spokojený, první dvě třetiny etapy jsem jel výborně, byl jsem pořád v první desítce. Závěr se mi sice úplně nepodařil, ale dojel jsem třetí mezi nováčky, takže šance na medaili tu ještě pořád je.“

Milan je sice stále v celkovém pořadí čtvrtý a na třetího nováčka ztrácí 20 minut, ale to se dá v poslední dlouhé a náročné etapě, která startuje v pondělí 19. 6. a vede k majáku Wolf Rock a podél anglického pobřeží zpět do Dieppe, stáhnout.

Více informací o závodě zde.

Pořadí závodu po třech etapách zde:

http://www.lasolitaire-urgo.com/rankings

Více o Milanovi zde:

http://www.milankolacek.eu/

Foto Eva Skořepová

Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu

Napsat komentář