Ve finále mistrovství Evropy se utkají Česká republika a Rusko

Brno – Evropským vládcem malého fotbalu se stane národní tým, který ještě v historii na trůn neusedl. Buď Česká republika, nebo Rusko. Rozhodlo o tom páteční semifinále mistrovství Evropy, kde skončila pouť na vrchol Rumunska. Šestinásobný šampion podlehl v semifinálové bitvě v brněnské aréně za Lužánkami domácímu výběru 3:4.

Český celek šel do vedení zásluhou Davida Bednáře, ale Rumunsko do přestávky skóre obrátilo, když se trefili Radu Marian Burciu a Cladiu Vlad. Jenže ve druhé půli nasměroval domácí výběr k finále dvěma přesnými hlavičkami Patrik Levčík. „Nejen v reprezentaci, ani v malém fotbale jsem ještě gól hlavou nedal. A teď dva,“ culil se Levčík. Minutu před koncem zvýšil skóre Michal Salák, Rumuni už jenom v nastavení snížili, podruhé v utkání se trefil Radu Marian Burciu.

V sobotu od osmi hodin večer se České republice postaví Rusko, které si premiérovou účast v evropském finále vybojovalo výhrou 3:0 nad Maďarskem. Rusko poslal do vedení ostřílený kapitán Aleksej Medvěděv precizní hlavičkou v sedmnácté minutě. Ve druhé půli dvakrát skóroval nejstarší hráč turnaje, jedenačtyřicetiletý Valerij Lichobabenko. Zápas o bronz mezi Rumunskem a Maďarskem startuje v šest hodin večer.

Páteční semifinále:

Maďarsko – Rusko 0:3

Rumunsko – Česká republika 3:4

Zápas o bronz:

Sobota, 18.00: Maďarsko – Rumunsko

Finále:

Sobota, 20.00: Rusko – Česká republika

Jaroslav Kára, tiskový ME 2017

Napsat komentář