Moravec s Krčmářem vyměnili běžky za skialpy

Celou zimu dřeli biatlonisté Ondřej Moravec a Michal Krčmář na horách, vybojovali medaile na Světových pohárech i mistrovství světa a ani po náročné sezóně úplně nevypnuli a spojili odpočinek s prací. Pro relax zvolili úspěšní biatlonisté rakouské údolí Rauris, kde si dopřáli dvanáctikilometrovou túru na skialpech na vrchol Hoher Sonnblick, vysoký 3 106 m. n. m. Zároveň tak dokonale otestovali oblečení z nové zimní kolekce ALPINE PRO.

Olympijský medailista Ondřej Moravec vyráží na skialpy po sezóně pravidelně. „Hory miluju. Je to ideální místo na to, aby člověk úplně vypnul a nemusel na nic myslet. Prostě jen jdu, pozoruju ty krásné kopce a říkám si: Škoda, že to nemáme doma,“ popisuje.

Oproti Ondřejovi Moravcovi je Michal Krčmář skialpový benjamínek. V zahraničí byl na skialpové túře vůbec poprvé. „Měl jsem z toho výstupu trošku respekt. Přeci jen se skialpy nemám takové zkušenosti jako Ondra, ale byl s námi zkušený horský vůdce Pepek Milfait, který nám ukázal bezpečné trasy i sjezdy a měl vše plně pod kontrolou. Při prvním volném sjezdu v prašanu jsem si v prvních čtyřech obloucích nebyl úplně jistý, ale pak jsem si to začal užívat. Vystoupat do 3 106m po svejch je neskutečný zážitek. Je to pro mě relax, i když částečně nějaká ta dřina. Člověk si toho váží mnohem víc,“ komentuje svou premiéru Michal Krčmář.

Foto: https://app.box.com/s/vwph13vmgc9gwi1x94qk8jv173ar8dyn

S pozdravem

Martina Mlynářová

Napsat komentář