Lehká práce. Češi zničili Izrael a v osmifinále vyzvou Bulharsko

Brno – Za deset minut ukázali, kdo je favorit turnaje a kdo outsider. Čeští reprezentanti na mistrovství Evropy v malém fotbale v Brně rozstříleli Izrael 7:0, už po deseti minutách vedli o čtyři branky.

V základní skupině A skončili na druhé příčce za Maďarskem, jemuž podlehli 0:1, pak smetli Lotyše 6:0 a o gól víc dali Izraeli. „Teprve nám začíná turnaj a musíme výhru potvrdit. Nechci říkat, že Izrael byl špatný, ale výhra byla povinná. Měli jsme skupinu vyhrát, teď jdeme na těžšího soupeře a musíme to zvládnout,“ pravil český kapitán Michal Uhlíř.

V osmifinále turnaje se národní tým ve středu patnáct minut po osmé hodině večer utká s Bulharskem, které vyhrálo skupinu B s Ukrajinou, Polskem a Německem. Před rokem Češi zdolali Bulharsko ve skupině 1:0 až brankou Tomáše Kounovského v nastaveném čase. „Bulhaři hrají výborně. Mají úplně jiný tým, jsou rychlí a šikovní na balonu. Vyhráli skupinu zaslouženě a bude to těžký soupeř, asi jako každý v osmifinále,“ měl jasno kapitán.

Za Lužánkami hnaly domácí výběr tři tisíce křepčících fanoušků. „Abych se přiznal, ani tlak nepociťuji. Jsem rád, že si tady můžu zahrát, doma je to svátek. Zápas od zápasu se cítíme lépe, první jsme byli nervózní, ale to bychom vnímali stejně, i kdybychom hráli venku. Postupně si hra sedá a myslím, že to bude gradovat,“ řekl blanenský zadák národního mužstva David Bednář.

Skóre s Izraelem otevřel už ve třetí minutě Uhlíř. „Moc gólů nedávám ani v Praze na Hanspaulce, nicméně jsem rád, že jsem ho dal a asi nám pomohl se uklidnit. Potom jsme přidali zbylých šest branek, díkybohu za to,“ oddechl si.

Za dalších sedm minut se prosadili ještě Jan Koudelka, Stanislav Mařík a Tomáš Mica. „Pak bylo v uvozovkách hotovo. Nechtěli jsme, aby nám Izrael dal hloupý gól a nezbláznil se. Kluci to druhý poločas sehráli fantasticky,“ chválil Uhlíř.

Po přestávce zakončili krásné kombinace Ondřej Paděra, Michal Salák a Bohumír Doubravský. „Pevně doufám, že už si to sedlo, budeme hrát takhle a předvedeme podobný výkon. Bulhaři nebudou zalezlí vzadu a budou s námi hrát otevřeně. Teď začíná jiný turnaj se vším všudy, doteď jsme hráli proti třem soupeřům, kteří bránili zalezlí na půlce,“ dodal kapitán.

Česká republika – Izrael 7:0 (4:0)

Branky: 3. Uhlíř, 7. Koudelka, 8. Mařík, 10. Mica, 24. Paděra, 28. Salák, 35. Doubravský. Rozhodčí: Potter, Peynov – Nicoale, Gheorghe. Žluté karty: 21. Bíro – 11. Yoash, 29. Kuzmin, 32. Adani. Diváci: 3000.

Česká republika: Gruber (21. Bíro) – Uhlíř, Bednář, Koudelka, Paděra, Mařík – Hakl, Doubravský, Levčík, Salák, Mica – Režný, Macko, Polák.

Izrael: Rodinov (24. Milstein) – Adani, Dabush, Koren, Scher, Stolero – Abitbul, Cohen, Hamo, Kuzmin, Nave – Yoash, Zeharia.

Jaroslav Kára, tiskový mluvčí ME 2017,

Napsat komentář