Čeští reprezentanti se vzchopili, Lotyšsko na Euru smetli šesti góly

Brno – Po padesáti minutách prolomili střeleckou nemohoucnost a vstřelili první gól na mistrovství Evropy. Čeští reprezentanti úvodní brankou v brněnské aréně za Lužánkami odšpuntovali gólostroj a Lotyšsko smetli 6:0. „Cítíme strašnou úlevu. Bylo to všechno o prvním gólu, než ho dáme. Věděli jsme, že jak ho vstřelíme, strašně se uklidníme v turnaji a bude to šlapat,“ prohlásil český obránce Tomáš Režný.

Po úvodní prohře 0:1 s Maďarskem vrátil domácímu výběru radost v desáté minutě utkání s Lotyšskem Michal Salák. Obránce, který na sebe bral vinu za předchozí porážku. Salák dopravil do sítě balon, který se k němu odrazil po ráně Režného. „V první půli jsme měli pět, nebo šest stoprocentních gólovek, takže kdybychom dali tři branky, mohli jsme hrát v klidu už v prvním poločase. Takhle trvalo, než jsme dali druhý a třetí gól, pak jsme se rozjeli,“ sdělil mostecký zadák Režný.

Až po devíti minutách druhé půle si navedl balon Jan Koudelka a propálil všechny protihráče před sebou. Ve 34. minutě vstřelil domácí výběr hned dvě branky. Nejprve Koudelka krásnou kolmicí našel Patrika Levčíka, který vleže zakončil přesně. Za dvacet sekund se technickou ranou prosadil Ondřej Paděra.

Za další tři minuty rozehrál brněnský zadák Levčík standardní situací a po jeho šajtli se míč od lotyšského obránce odrazil do sítě. „S jedním a půl gólem jsem spokojený, ovšem osobně můžu přidat víc. Ležela na nás tíha a důležitější byly tři body než osobní výkon,“ pravil Levčík.

V poslední minutě zakončil utkání parádním technickým obloučkem kapitán Michal Uhlíř – 6:0. „Všichni jsme byli už na úvod turnaje hodně nabuzení, chtěli jsme vyhrát první zápas, ale je dobře, že facka přišla hned v prvním utkání a ne někde ve vyřazovací části. Pro nás jedině dobře,“ vracel se k prohře s Maďarskem Režný.

V úterý patnáct minut po osmé hodině večer zakončí český celek základní skupinu A proti Izraeli. „Teď se soustředíme na úterý, porazíme Izrael a pak se zaměříme na play-off. Bude to o jednom zápase, soupeř nehraje žádnou roli. Máme svoji kvalitu, a když ji předvedeme, myslím si, že nás nikdo nemůže porazit,“ dodal mostecký obránce.

Česká republika – Lotyšsko 6:0 (1:0)

Branky: 34. a 37. Levčík, 10. Salák, 29. Koudelka, 34. Paděra, 40. Uhlíř. Rozhodčí: Ljumovic, Salvatore – Pongratov, Goga. Žluté karty: 36. Jēgers, 38. Muižnieks (oba Lotyšsko).

Česká republika: Gruber (Bíro) – Bednář, Hakl, Doubravský, Koudelka, Mařík – Levčík, Režný, Salák, Polák, Macko – Mica, Paděra, Uhlíř.

Lotyšsko: Silis (Nalivaiko) – Jēgers, Kere, Kondratjevs, Prohorovs, Rožkalns – Daudziešans, Sitiks, Vitkovskis, Muižnieks, Švěders.

Jaroslav Kára, tiskový mluvčí ME,

 

Napsat komentář