Lvíčata pěti góly v přípravě dominovala

Vpředvečer nominace třiadvaceti hráčů na evropský šampionát U21 v Polsku sehrála česká reprezentace v rakouském Leogangu přípravný zápas s Ázerbájdžánem a vyhrála 5:0, když po celý zápas dominovala. Gól a dvě přihrávky si připsal Holzer, gól a asistenci má Hašek.

Utkání mělo ukázat, jak na tom jsou hráčí, kteří se nacházeli na hraně nominace, protože trenéři v čele s Vítězslavem Lavičkou potřebují snížit počet dosud nominovaných fotbalistů o čtyři. Tomu odpovídala základní sestava, ve které chyběly tradiční opory.

Češi začali soustavným útokem, zejména zleva se rodily šance. Ve druhé minutě přihrávka Chorého nenašla před brankou českou kopačku, v páté minutě střílel na branku Panák, o minutu později Chorý usměrnil míč těsně vedle.

Gól ale už padl v sedmé minutě, Holzer přihrál po zemi zleva a nabíhající Hašek zavěsil z deseti metrů pod břevno – 1:0.

Ve 14. minutě kopal zprava roh Holzer, nejvýše vyskočil Panák a hlavou umístil míč na zem k tyči – 2:0.

V devatenácté minutě po přímočaré kombinaci našel Hašek před brankou Chorého, ten napálil do padajícího brankáře.

Ve 23. minutě provedl dokonale přímý kop z dvaceti metrů Holzer, který přes zeď trefil levý horní roh branky – 3:0.

Holzer, který nasbíral gól a dvě asistence, byl při chuťi, ve 32. minutě zakroutil přímý kop od pravé lajny tak, že se otřel o vzdálenou tyč! O dvě minuty později vyslal Hašek uličkou mezi obránci Nečase, ten těsně minul branku.

Češi si za pohledný fotbal, plný šancí, vysloužili při odchodu do šaten potlesk dvou stovek diváků.

Druhou půli začali náporem opět Češi, ale nepohlídali brejk a Madatov v šanci mířil těsně vedle, o minutu později byl v dobrě pozici Hašek, trefil boční síť.

V 59. minutě se po centru Holzera dostal k míči Havel, ale netrefil odkrytou branku a poslal míč nad.

V 66. minutě se po kombinaci na jeden dotek objevil před brankářem Mašek, byl při pokusu o kličku podražen a sám pak s přehledem proměnil pokutový kop – 4:0.

V 76. minutě našel Hašek pěknou přihrávkou nabíhajícího Havlíka, který překonal Ozhitaje – 5:0.

Dvě minuty před koncem po centru Haška hlavičkoval Havlík těsně vedle.

Lvíčata podala velmi dobrý výkon, hrála s nasazením a kromě branek si vytvořila i další gólové šance.

Přípravné utkání na ME 2017, 5. 6. 2017, Leogang (Rakousko)

Česká republika „21“ – Ázerbájdžán „21“ 5:0 (3:0)

Góly:  7. Hašek, 14. Panák, 23. Holzer, 66. (penalta) Mašek, 76. Havlík Rozhodčí: S. Gishamer – J. Pummerer, J. Sabanovic  (všichni Rakousko) ŽK: Diváci: 200.

ČR: Zima – Matějů (46. Havel), Kaša, Stronati, Holzer – Panák (46. Mašek) Hubínek, Hašek – Juliš (64. Ševčík), Chorý (46. Linhart), Nečas (46. Havlík) Trenér: Vítězslav Lavička.

Ázerbajdžán: Ozhitaj –  Tasgin, Baloglu, Mustafadze, Nabijev – Muradbajli (73. Mammadli), Alijev, Nasirov, Šahverdijev (78. Turabov), Safarzade (46. Askerov)- Madatov.  Trenér: Jašar Vahabzada.

Čtsa, zdroj: www.fotbal.cz

 

 

Napsat komentář