Trenér Karel Jarolím – zraněný Novák opustil reprezentaci

Z kádru české fotbalové reprezentace před přípravným zápasem v Belgii a kvalifikačním mistrovství světa v Norsku zatím vypadl z důvodu zranění obránce Filip Novák z Midtjyllandu.

„Filip se dostavil včera na sraz, následně byl na magnetické rezonanci a prokázalo se, že sval na noze bohužel není v pořádku. Ve hře neustále je, že místo něj dodatečně povoláme případně Adama Hlouška z Legie Varšava, který zítra hraje o titul, je to určitá varianta, takže o tom přemýšlím,“ řekl trenér Jarolím na tiskové konferenci před odletem do Belgie.

Šestadvacetiletý Novák patřil v poslední době do základní sestavy českého národního celku. K vůli zdravotním problémům se omluvil z reprezentace Josef Šural a Antonín Barák, který v pátek odcestoval do Rakouska na soustředění jednadvacítky před evropským šampionátem v Polsku.

„Filip Novák a Antonín Barák byli hráči posledního kvalifikačního utkání v základní sestavě. Trochu se nám to zkomplikovalo, takže co se dá dělat. Teď si musíme s tím poradit,“ dodal Jarolím.

Baráka v pátek nahradil velice nadějný sparťan Michal Sáček, který skončil přípravu v jednadvacítce a dorazil na první premiéru v A týmu. „Vypadl nám Barák, takže si to vyměnili. Nechtěli jsme to nějak komplikovat, navíc je Sáček hráč, který má velkou fotbalovou perspektivu,“ uvedl Jarolím.

Na srazu reprezentace měl v sobotu po Novákově vypadnutí zatím k dispozici trenér Jarolím 25 hráčů. K týmu se dnes připojil obránce Ondřej Čelůstka z Turecka, naopak stále chybí brankář Tomáš Vaclík, obránci Tomáš Sivok, Marek Suchý a záložník Bořek Dočkal, kteří kvůli klubovým povinnostem dorazí později.

U Dočkala je nepatrný problém, protože v čínském klubu Che-nanu Ťien-jie v posledních několika zápasech nehrál. „Vůbec nebyl do zápasů nominovaný, protože hráli jiní zahraniční hráči. Trošku je to komplikace, ale uvidíme, jak přijede naladěný,“ prohlásil Jarolím.

Reprezentanti dnes před polednem trénovali na pražském Stranově, v neděli se přesunou letecky k přípravnému utkání do belgického Bruselu, které se hraje v pondělí od 20:30 hod. (ČT 2). Po dohodě s Belgičany by neměl být počet střídání omezený na šest hráčů, takže pro kouče Jarolíma to znamená, že může v průběhu zápasu protočit více hráčů.

„Bude to dobrý test, hlavně z důvodu, že někteří hráči skončili zápasy v klubech již dřív. Minimálně poločas odehrají, aby měli taky zatížení. Chceme hráče každopádně prostřídat, chceme to rozložit tak, aby to nenarušilo přípravu na Norsko,“ uvedl Jarolím.

Národní tým po přípravném utkání v Belgii zůstane, následně se přesune do Norska, kde v Oslu odehraje 10. června kvalifikační zápas, ve kterém se český národní celek pokusí vyhrát a tím zvýší velké naděje na druhé místo ve skupině a zároveň účast v baráži.

Trenér Karel Jarolím:

Čtsa, kc, foto cpa,

Napsat komentář