Patrik Schick: Po Norsku bude možná jasno ohledně mého přestupu

Útočník Patrik Schick odmítl na setkání s médii komentovat očekávaný přestup ze Sampdorie Janov do Juventusu Turín, přesto připustil, že po kvalifikačním utkání 10. června v Norsku, by mohla být jeho fotbalová budoucnost vyřešena.

„Zatím nemůžu k tomu nic říct. Je možné, že se domluvíme po Norsku. Všechno je zatím v jednání, neboť jsou další varianty. Sám nic nevím a tak se k tomu nemohu vyjadřovat,“ řekl Schick na dnešním setkání reprezentantů se sportovními novináři.

Do italské Sampdorie přestoupil v loni z pražské Sparty, během své premiérové sezony v italské ligové soutěži si připsal v pětatřiceti zápasech třináct gólů a pět asistencí. Svými výbornými výkony vzbudil velký zájem u několika předních evropských klubů. „Měl jsem šance dát gólů víc. Ale všechno se nepromění. Přesto si myslím, že v první sezoně venku to není špatné,“ uvedl Schick.

„Já se snažím být neustále stejný, akorát se chci zlepšovat fotbalově. Když jsem přestupoval do Sampdorie, chtěl jsem se prosadit. Jsem rád, že se to podařilo. Se zájmem jiných klubů jsem nepočítal, že to možná bude hned po první sezoně. Je to pro mě samozřejmě hezké,“ dodal.

„Musel jsem několikrát trenérovi dokazovat, že patřím do základní sestavy a zasloužím si víc herního prostoru. Přesto jsem na sobě nedával znát ukřivděnost, takže jsem se víc na sebe soustředil a něco předvedl, když nastoupím. Neustále jsem věřil, že toho dosáhnu. Nakonec jsem tím prošel a už mě nic nezaskočí,“ přiznal Schick, který na lavičce náhradníků prožil podzim.

Bývalý reprezentační kapitán a současný viceprezident Juventusu Pavel Nedvěd řekl, že Schick připomíná švédského kanonýra Zlatana Ibrahimovice. „Zlatan byl odmalička můj vzor, jenže je jeden. Je mi jednadvacet a tak věřím, že se trošku změním i tělesně,“ konstatoval s úsměvem Schick.

„Pro nás je hlavně důležitý výsledek proti Norsku. Budeme rádi, když to zvládneme a pro nás vítězně. Každý se bude chtít ukázat v tom nejlepším herním světle. Což se týká i mě,“ řekl Schick, od kterého se očekává výborný výkon, jak v Belgii, tak v kvalifikaci v Norsku.

Patrik Schick a Michal Sáček – setkání s novináři:

Čtsa, kc, foto www.fotbal.cz

 

 

 

Napsat komentář