Fotbalisté FC Vysočina do letní přípravy vstoupí v pondělí 19. června

Jen tři týdny stráví fotbalisté FC Vysočina na letní dovolené. Prvoligový tým se na stadiónu v Jiráskově ulici znovu sejde v pondělí 19. června. Nezbytné funkční a diagnostické testy na FTVS v Praze budou na programu o týden později. Vrcholem letního bloku bude tradiční herní soustředění v ideálním prostředí jednoho z hornorakouských relaxačních resortů.

FC Vysočina plánuje během letního bloku odehrát celkem osm přípravných duelů. První bude sehrán až po absolvování náročného kondičního bloku v sobotu 1. července proti Viktorii Žižkov. O čtyři dny později Jihlava absolvuje tradiční turnaj Perleťový pohár v Žirovnici, kde pravděpodobně narazí na Tatran Prešov a Duklu Praha. V sobotu 8. července pak bude na programu duel proti Teplicím.

V neděli 9. července nabere jihlavský tým směr Horní Rakousko, kde stejně jako v loňském roce proběhne v rámci herního soustředění ladění formy FC Vysočina na start I. ligy. Potrvá do neděle 15. července a prvoligový kádr jej stráví v krásném prostředí Hotelu Miraverde v městečku Bad Hall jižně nedaleko Linze. Součástí soustředění budou i dvě náročné prověrky proti dvěma celkům 2. Bundesligy – SV Darmstadt 98, jenž aktuálně sestoupil z 1. Bundesligy, a 1. FC Heidenheim, který v uplynulém ročníku druhé nejvyšší německé soutěže obsadil 6. pozici a zároveň je partnerským městem Jihlavy.

Po návratu z Horního Rakouska jihlavský tým ve středu 19. července prověří Velké Meziříčí a o tři dny později bude na programu generálka na nejvyšší soutěž, přičemž soupeř FC Vysočina bude teprve upřesněn. Nový ročník I. ligy  odstartuje 29. července.

Miroslav Fuks vedoucí marketingu FKVJ.,

Napsat komentář